Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (275 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła, 17 października 2021

 

„Jezus Chrystus, Syn Boży stał się do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu. Oddany całkowicie woli Ojca i służbie ludziom przyszedł nie po to, aby Mu służono, ale aby służyć. Jego życie było życiem dla drugich, a dał temu wyraz w Wielki Piątek na Krzyżu oraz podczas ostatniego wieczoru z Apostołami, gdy mówił: Ciało moje za was – Krem moja za was. W czasie sprawowania Eucharystii ciągle trwa oddawanie życia Chrystusa za braci i dzięki temu możemy wielbić Boga za Jego dobroć i miłość do ludzi”.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby remontowe naszego kościoła.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00. 

W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. W ich intencji ofiarujemy nasz różaniec o 17.00.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą wstawienniczą w środę o 19.00.

W piątek wspominamy św. Jana Pawła II, patrona rodzin.

W najbliższą sobotę w naszym kościele będzie kolejny Parafialny Dzień Chorego. O godz. 9.30 będzie różaniec z okazją do spowiedzi, o godz. 10.00 Msza św. z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia oraz nabożeństwo lourdzkie. Wraz z ks. Wojciechem serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, ich opiekunów oraz tych, którzy chcą ofiarować chorym swój dar modlitwy.

Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach 26-29 października o godz. 18.00. Zapisy przez stronę internetową: narzeczenikatowicka.pl

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na misje.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik”, „Apostolstwo Chorych” oraz najnowszy numer „Pielgrzyma” – w którym znajdziemy m.in. wywiad z ks. Tomaszem Mandryszem.

Przy wyjściu z kościoła znajdziemy do zabrania z sobą folderki na temat beatyfikacji ks. Jana Machy oraz kartki do zalecek na listopadowe dni modlitwy za zmarłych.

 

Intencje mszalne 24.10.2021
Intencje mszalne 17.10.2021