Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła, 17 października 2021

 

„Jezus Chrystus, Syn Boży stał się do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu. Oddany całkowicie woli Ojca i służbie ludziom przyszedł nie po to, aby Mu służono, ale aby służyć. Jego życie było życiem dla drugich, a dał temu wyraz w Wielki Piątek na Krzyżu oraz podczas ostatniego wieczoru z Apostołami, gdy mówił: Ciało moje za was – Krem moja za was. W czasie sprawowania Eucharystii ciągle trwa oddawanie życia Chrystusa za braci i dzięki temu możemy wielbić Boga za Jego dobroć i miłość do ludzi”.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby remontowe naszego kościoła.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00. 

W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. W ich intencji ofiarujemy nasz różaniec o 17.00.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą wstawienniczą w środę o 19.00.

W piątek wspominamy św. Jana Pawła II, patrona rodzin.

W najbliższą sobotę w naszym kościele będzie kolejny Parafialny Dzień Chorego. O godz. 9.30 będzie różaniec z okazją do spowiedzi, o godz. 10.00 Msza św. z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia oraz nabożeństwo lourdzkie. Wraz z ks. Wojciechem serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, ich opiekunów oraz tych, którzy chcą ofiarować chorym swój dar modlitwy.

Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach 26-29 października o godz. 18.00. Zapisy przez stronę internetową: narzeczenikatowicka.pl

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na misje.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik”, „Apostolstwo Chorych” oraz najnowszy numer „Pielgrzyma” – w którym znajdziemy m.in. wywiad z ks. Tomaszem Mandryszem.

Przy wyjściu z kościoła znajdziemy do zabrania z sobą folderki na temat beatyfikacji ks. Jana Machy oraz kartki do zalecek na listopadowe dni modlitwy za zmarłych.