Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (361 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO, 14 listopada 2021

„Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Wspólnie dziękujemy dobremu Bogu za świątynię, która gromadzi nas na modlitwie od 38 lat. Serdeczną pamięcią ogarniamy również wszystkich żywych i zmarłych budowniczych oraz dobrodziejów naszego Kościoła.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na cele remontowe naszego kościoła, a przed kościołem odbywa się doroczna zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obchodzimy dzisiaj V. Światowy Dzień Ubogich. Msza św. w ich intencji będzie o godz. 16.00, pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorz Olszowskiego. Po Mszy św., ok. 17.15 będą Nieszpory niedzielne oraz adoracja.

W ciągu tygodnia codziennie od godz.17.00 do Mszy wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Swe wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie informacyjne dla małżeństw sakramentalnych i rodzin, które są zainteresowane duchowością i życiem wspólnot Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy!

W środę o godz. 17.00 różaniec i nowenna do Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy na różańcu i podczas Mszy św. zapraszamy członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

Wieczorna Msza św. w środę będzie ku czci św. Józefa, a ofiarujemy ją szczególnie w intencji wszystkich solenizantów miesiąca listopada.

Także w środę o godz. 19.00 będzie Msza św. z modlitwą wstawienniczą, na którą zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek wspominamy bł. Karolinę Kózkównę, patronkę Ruchu Czystych Serc.

W najbliższych dniach przypada wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona służby liturgicznej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, szafarzy oraz ich rodziny na Mszę św. wieczorną w najbliższy piątek.

Decyzją Papieża Franciszka doroczny Światowy Dzień Młodzieży został przeniesiony z Niedzieli Palmowej na Uroczystość Chrystusa Króla. Msza św. z udziałem młodzieży będzie w katedrze w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Po Mszy św. będzie koncert.

Rozpoczęły się spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania z ich z animatorami. Już zapowiadamy, że w czwartek 25 listopada o godz. 19.00 odbędzie się dodatkowa Msza święta dla kandydatów wraz z konferencją dla nich. We wtorek 30 listopada o godz. 18.00 będzie Msza święta dla rodziców kandydatów wraz z konferencją rekolekcyjną dla nich.

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na archidiecezję.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, specjalny dodatek „Gościa” o ks. Janie Masze, „Tygodnik” i „Apostolstwo Chorych”. Nowy „Pielgrzym” ukaże się dopiero za tydzień.

 

Intencje mszalne 21.11.2021
Intencje mszalne 14.11.2021