Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (360 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

IV Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021

 

„Zbliża się do końca nasze adwentowe oczekiwanie. Pan jest już blisko. Wyjdźmy z radością na Jego spotkanie, jak święta Elżbieta radująca się nawiedzeniem Maryi niosącej do jej domu Jezusa.”

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 będzie koncert adwentowy w wykonaniu studentów z duszpasterstwa akademickiego „Miasto na górze”. Tytuł koncertu: Adwent z Bachem i nie tylko. Po koncercie będzie adoracja.

W środę o 17.00 różaniec z Apostolstwem Dobrej Śmierci oraz nowenna do Matki Bożej.

W środę po Mszy wieczornej chcemy zbudować piękną stajenkę. Osoby chętne prosimy o pomoc w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła.

Zapraszamy na ostatnie dni rorat: od poniedziałku do czwartku o 6.45, dodatkowo w środę o 18.00. Uroczyste podsumowanie tegorocznych rorat będzie w Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ 6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. będzie wspólne kolędowanie w ramach comiesięcznego Wieczoru Modlitwy.

Plan spowiedzi św. przed świętami:

- od poniedziałku do czwartku: pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od 17.00 do 19.00

- w Wigilię: 9.00 – 12.00 oraz 14.00 – 15.00.

W tym roku również będą 4 Pasterki: o godz. 19.30, 21.00, 22.30 i tradycyjnie o północy.

W Boże Narodzenie będzie niedzielny porządek Mszy świętych, uroczyste nieszpory o 17.00.

Tzw. drugie święto przypada w tym roku w niedzielę. W liturgii będzie to Święto Świętej Rodziny, a porządek Mszy św. będzie również niedzielny z nieszporami kolędowymi o 17.00.

Przez Internet będziemy transmitować: wszystkie Pasterki, Msze św. o godz. 11.00 w każdy dzień świąteczny oraz nabożeństwa o godz. 17.00.

Świece wigilijne oraz opłatki dostępne są dzisiaj po Mszy św. w holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Opłatki znajdziemy również na furcie u Sióstr.

W gablotkach i na stronie internetowej znajdziemy plan kolędy, która również w tym roku odbędzie się w formie nadzwyczajnej. W kolejne dni stycznia za mieszkańców poszczególnych ulic będą ofiarowane Msze św. z krótką adoracją żłóbka.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Ofiary na Pasterkach składamy na Fundusz Obrony Życia, w I. święto na potrzeby parafii, w II. święto na Wydział Teologiczny UŚ.

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz najnowszy, grudniowy numer „Pielgrzyma”.

 

 

 

Intencje mszalne 19.12.2021
Intencje mszalne 12.12.2021