Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (308 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 02.01.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia 2022

       W okresie Bożego Narodzenia częściej gromadzimy się w kościele na Mszy świętej. Także dzisiaj – w dniu Pańskim – kolejny raz spotka nas to wielkie szczęście, że w naszych sercach Słowo stanie się Ciałem, by zamieszkać pośród nas.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 nieszpory kolędowe i adoracja. Zapraszamy.

W środę o 17.00 różaniec i nowenna z udziałem Legionu Maryi.

W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym.

W czwartkową uroczystość zapraszamy na Mszę św. o 16.00 wszystkich uczestników Rorat: dzieci, młodzież oraz dorosłych, a także wszystkich, którzy włączyli się w to adwentowe dzieło przez ofiarowanie nagród dla dzieci. Prosimy, aby na tę Mszę św. przygotować dla siebie koronę, by w ten szczególny sposób włączyć się w parafialne świętowanie Uroczystości Trzech Króli. Po Mszy św. zapraszamy do wspólnego kolędowania w ramach styczniowego Wieczoru Modlitwy i Uwielbienia. Chcemy wszyscy zaśpiewać najpiękniejsze kolędy, a chętnych muzyków prosimy o przyłączenie się do naszej parafialnej kapeli. Na spotkanie zapraszamy też dzieci należące do Żywego Różańca. Dzieci otrzymają plan na rok 2022 oraz pomoce do modlitwy.

W najbliższych dniach rozpoczyna się kolejny etap spotkań formacyjnych kandydatów do bierzmowania. Prosimy rodziców kandydatów o zainteresowanie się tematem i oczekiwanie na kontakt z animatorami.

W pierwszy piątek o 8.00 Msza św. wynagradzająca. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o 16.30, ponieważ dzieci zapraszamy dzień wcześniej na 16.00 w Uroczystość Trzech Króli.

W najbliższą sobotę w Panewnikach będzie diecezjalna adoracja żłóbka dla członków Żywego Różańca. O 11.00 różaniec z kolędami, o 12.00 Msza św. w bazylice oraz agapa. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Chóru Ośrodka Liturgicznego oraz chóru Agapetos. Już dziś zapraszamy.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W Uroczystość Trzech Króli ofiary składamy tradycyjnie na misje, a w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

 

 

 

 

 

 

Intencje mszalne 02.01.2022
Intencje mszalne 26.12.2021