Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (422 words)

Ogłoszenia 3.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2022 

Dzisiaj piąta Niedziela Wielkiego Postu i zakończenie naszych parafialnych rekolekcji. 

Witamy wśród nas ojca Tomasza Golonkę, dominikanina i prosimy o rekolekcyjne Słowo.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie dziękujemy ojcu Tomaszowi Golonce za dar modlitwy i rekolekcyjnego Słowa. 

Zapraszamy jeszcze dzisiaj na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ojca Tomasza.

Przez cały Wielki Post, od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 17.00 w naszej kaplicy jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji, o 17.00 odmawiamy różaniec i w tym czasie możemy skorzystać z sakramentu spowiedzi. Lista osób „dyżurujących” w kaplicy podczas adoracji znajduje się w zakrystii. Zachęcamy do deklaracji modlitwy w poszczególnych godzinach.

W środę odbędzie się w naszym kościele Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników Ratownictwa Medycznego. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, o godz. 18.00 Msza święta w intencji pracowników i o 19.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z możliwością spowiedzi świętej.

W I. czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W czwartek również o godz. 18.45 będzie Msza św. dla kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne. Prosimy, aby rodzice towarzyszyli w tym dniu swoim dzieciom i byli razem z nami na modlitwie.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o 8.30 i 17.15 - z odczytaniem wypominek za zmarłych.

Również w ten piątek będzie Droga Krzyżowa ulicami Katowic. Początek o godz. 19.00 przy krzyżu obok Kopalni „Wujek”, zakończenie w katedrze, z możliwością skorzystania ze spowiedzi, aż do godz. 22.00.

W sobotę w naszej parafii będzie Wielkopostny Dzień Chorego. O godz. 9. 30 będzie różaniec, w czasie którego zapraszamy do spowiedzi przedświątecznej. O godz. 10.00 Msza św. w intencji chorych z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. Nabożeństwo lourdzkie połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Prosimy rodzinę lub sąsiadów osób chorych, aby pomóc im dotrzeć do kościoła na to szczególne wydarzenie.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. uroczyście poświęcamy przyniesione do kościoła gałązki palmowe.  Wspólnoty młodzieżowe naszej parafii – Dzieci Maryi i Ministranci – zaoferują nam własnoręcznie zobione świąteczne palmy. Ofiary, które złożymy przy tej okazji, zasilą fundusz wycieczkowy młodych parafian.

Informujemy, że po długiej przerwie otwieramy nasz Parafialny Sklepik Charytatywny przy ul. Sikorskiego. Czynny będzie od 5 kwietnia, w godzinach: we wtorki i czwartki 16.00 – 18.00, w środy 10.00 – 12.00.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara na potrzeby parafii.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Apostolstwo Chorych” i „Tygodnik”. Kwietniowy numer „Pielgrzyma” będzie za tydzień.

 

Konsultacje synodalne 2022
Intencje 3.04.2022