Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (383 words)

Ogłoszenia 24.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 II Niedziela Wielkanocna 24.04.2022 

Dzisiaj II. Niedziela Wielkanocna i zarazem Święto Miłosierdzia Bożego. Gromadząc się na tej Świętej Eucharystii, z radością głośmy tajemnicą zmartwychwstania naszego Pana, a zarazem z ufnością wołajmy o Jego miłosierdzie dla nas i świata całego.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na Caritas naszej archidiecezji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą Koronki oraz adoracja. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że z powodu ogłoszonej żałoby, obchody „Dnia Dobra” przed katowickim spodkiem przeniesiono na niedzielę 8 maja.

Z uwagi na ograniczoną liczbę chętnych, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie możliwa jedynie w każdy czwartek w kaplicy. Godzinna adoracja połączona z modlitwą różańcową o pokój będzie codziennie od 17.00. W zakrystii znajdziemy listę osób gotowych do prowadzenia różańca.

W poniedziałek - z racji dnia św. Marka - o godz. 17.00 będzie różaniec i procesja do krzyża misyjnego z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

W poniedziałek o 19.00 w salce parafialnej organizujemy spotkanie w ramach synodu, który trwa w całym Kościele Powszechnym. Zapraszamy chętnych parafian do podzielenia się swoim rozumieniem, przeżywaniem i troską o wspólnotę Kościoła. 

We wtorek o godz. 19.00 będzie Msza św. w intencji pielgrzymów do Medjugorie.

W środę na wieczorną Mszę św. wotywną o św. Józefie zapraszamy wszystkich solenizantów miesiąca kwietnia.

W środę o 19.00 w kościele będzie ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przed pierwszą i wczesną Komunią św.

W najbliższy oraz każdy następny piątek na Mszę św. o godz. 8.00 oraz spotkanie w salce zapraszamy wszystkich seniorów naszej parafii.

W sobotę odbędzie się pielgrzymka członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych parafian do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach oraz do Leśniowa. Wyjazd autokarem o godz. 7.45. Zapisy w zakrystii lub kancelarii, do wtorku.

Chcemy wyrazić serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania tegorocznych Świąt Paschalnych. Dziękujemy za troskę o piękno liturgii i wystrój kościoła. Przy tej okazji - w dzisiejsze Święto Miłosierdzia – chcemy też podziękować za nieustanne włącznie się parafian w kolejne dzieła miłosierdzia i za posługę naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Stałą pomocą obejmujemy potrzebujących pośród nas, wspieramy rodziny chrześcijan w Libanie, a ostatnio otwieramy serca dla uchodźców z Ukrainy. „Bóg zapłać” również za każdy dar materialny na potrzeby naszego kościoła i za ofiary przesyłane na konto.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „Tygodnik” oraz kwietniowego „Pielgrzyma”.

 

Intencje 01.05.2022
Intencje 24.04.2022