Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (384 words)

Ogłoszenia 01.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 III Niedziela Wielkanocna 1.05.2022 

„Dzieci, macie coś do jedzenia?” – pyta zmartwychwstały Chrystus nad Jeziorem Galilejskim. Czuły sposób, w jaki zwraca się do uczniów, jest wstępem do obfitego połowu ryb. W ewangelicznej scenie ujawniają się Boża hojność, a także wezwanie do wiary i misji. Otwórzmy nasze serca na obecność Zmartwychwstałego Pana i na Jego słowa u progu kolejnego Tygodnia Biblijnego w Kościele.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Św. Przy wyjściu z kościoła można zabrać specjalne fiszki z cytatami.

Dzisiaj o godz. 17.00 pierwsze nabożeństwo majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwa ku czci Matki Bożej będą codziennie o 17.30. Serdecznie zapraszamy!

We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 12.00 – w intencji Ojczyzny, o 16.30 - w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Wieczorną Mszę św. ofiarujemy w intencji Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w 4. rocznicę zaistnienia w naszej parafii. Członkowie Apostolatu już o 17.00 odmówią różaniec, a po Mszy św. spotkają się w salce na spotkaniu z poczęstunkiem. 

Wszystkich parafian zachęcamy do przyniesienia w tym dniu kwiatka róży dla Maryi, naszej Królowej.

W I. czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań do służby Bożej w Kościele.

W I. piątek o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, z Litanią. 

W I. sobotę o godz. 7.40 medytacja różańcowa, o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca oraz różaniec fatimski i spotkanie zelatorów.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii uroczystości komunijne. Podczas Mszy św. o 9.30 dla dzieci i ich rodzin rezerwujemy 2 główne sektory ławek, zaś o godz. 11.00 - wszystkie ławki na dole. Prosimy o wyrozumiałość w tę jedną, wyjątkową niedzielę. Pozostałe terminy Pierwszych Komunii przypadają w kolejne soboty maja.

W przyszłą niedzielę pod katowickim spodkiem odbędzie się caritasowy „Dzień Dobra”. 

Rozpoczęły się przyjęcia kandydatów do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej Seminarium.

IV. Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic odbędzie się w dniach 8–16 września br. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji. Zapisy już trwają.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień naszą ofiarą wesprzemy Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „Tygodnik” oraz kwietniowego „Pielgrzyma”.

Intencje 08.05.2022
Intencje 01.05.2022