Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

3 minutes reading time (559 words)

Ogłoszenia 13.11.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXXIII Niedziela Zwykła, 13.11.2022 

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich, a w naszej archidiecezji także doroczny Dzień Muzyki Liturgicznej. W naszej wspólnocie usłyszymy dzisiaj słowo ks. Łukasza i świadectwo mężczyzn na temat powstających w Kościele wspólnot o nazwie: Mężczyźni świętego Józefa.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem odbywa się zbiórka Caritas na potrzeby ludzi dotkniętych ubóstwem energetycznym: brakiem prądu czy ogrzewania.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Z okazji Dnia Muzyki Liturgicznej dzisiaj o godz. 17.00 będzie specjalne nabożeństwo z Litanią ku czci św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy pięknym śpiewie i muzyce organowej. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie z krawcową, która będzie mierzyła dzieci we wtorek od 17.oo do 19.oo w salkach.

 

W środę w naszym kościele będziemy przeżywali Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Chcemy podziękować Bożej Opatrzności za ten Dom Boży, w którym już 39 lat gromadzimy się na świętej liturgii oraz pomodlić się za budowniczych i ofiarodawców tego kościoła.

 

W środę na różańcu i Mszy Św. godz. 18.00 gromadzi się Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w salce. Prosimy o przyniesienie kapliczek.

 

Również w środę o 19.00 Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. z modlitwą wstawienniczą.

 

W czwartek na wieczorną Eucharystię, a po niej na spotkanie zapraszamy lektorów naszej parafii.

 

W najbliższy, III. piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po modlitwie wszystkich seniorów zapraszamy na spotkanie w salce.

 

W piątek również przypada wspomnienie bł. Karoliny, patronki Ruchu Czystych Serc. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Ruchu.

 

Jeszcze raz pragniemy ogłosić, że w czasie Adwentu wracamy do tradycji odwiedzin duszpasterskich w parafii. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, ks. Arcybiskup pozostawił decyzję co do kolędy i jej formy duszpasterzom w porozumieniu z Radą Parafialną. Przedstawiciele naszej wspólnoty po długim namyśle i niemal jednogłośnie opowiedzieli się nową formą kolędy. Forma zaproszeń pozwoli duszpasterzom zaplanować czas na spotkanie z parafianami, którzy tego oczekują. Dziękujemy tym osobom, które z życzliwością przyjęły nowe rozwiązanie, a pozostałych prosimy o zrozumienie. Druki formularzy zgłoszeń znajdziemy przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu, prosimy je przynieść do zakrystii lub kancelarii do najbliższej niedzieli. Zachęcamy też wszystkich obecnych w kościele do sąsiedzkiego apostolatu, aby zabrać formularze zgłoszeń dla swoich sąsiadów, którzy być może mają trudność w dotarciu do świątyni. Plan odwiedzin ukaże się w najbliższych dniach, a sama kolęda rozpocznie się 1. grudnia.

 

Już od dzisiaj w zakrystii można się zaopatrzyć w zdrapki adwentowe. Zachęcamy do nabycia.

 

Ks. Jacek Kocur serdecznie dziękuje za ofiarę ponad 12.000 zł na przedszkole we Lwowie.

 

Bóg zapłać również za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień poprosimy o ofiarę na rzecz naszego kościoła, szczególnie na pokrycie kosztów energii i ogrzewania. W najbliższym czasie w naszym kościele znajdą się kolejne 2 sektory nowych ławek, a dotychczasowe stare ławki zostaną również przekazane jako dar dla budującego się kościoła NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich. Dziękujemy za pomoc wszystkim życzliwym parafianom i ofiarodawcom.

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Ks. abp Wiktor zaprasza przedstawicieli wszystkich parafii do katedry na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.00 w pierwszą rocznicę beatyfikacji ks. Jana Franciszka Machy. W naszym kościele o godz. 17.00 będą dziękczynne nieszpory oraz uroczysty koncert wokalno-organowy o. 17.30. Już dzisiaj zapraszamy!

 

Polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Tygodnik”, a nowy „Pielgrzym” ukaże się za tydzień.

 

Intencje 13.11.2022
Intencje 06.11.2022