Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (423 words)

Ogłoszenia 4.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie
II NIEDZIELA ADWENTU, 4.12.2022
 
Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę adwentową.
W naszych modlitwach pamiętamy o górnikach obchodzących swoje patronalne święto.
 
Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się doroczna zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory II. niedzieli Adwentu oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na Roraty: od poniedziałku do piątku na godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00. Osoby, które zechcą wspomóc fundusz roratni, mogą to uczynić składając swój dar do przygotowanego obok dekoracji kosza.
 
We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja.  Po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.00 będzie spotkanie Wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 
W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele będą o 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich solenizantów m-ca grudnia.
 
W Niepokalane Poczęcie swoje święto patronalne obchodzą Siostry Maryi Niepokalanej. Msza św. w intencji Zgromadzenia oraz tradycyjnie w intencji Legionu Maryi będzie o godz. 12.00, która też jest szczególną godziną łaski dla świata.
 
O godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Msza święta pod przewodnictwem bp. Marka Szkudło kończąca 7. rok nowenny przed stuleciem Apostolstwa Chorych. Podczas tej Mszy świętej przedstawiciele Apostolstwa Chorych odmówią akt poświęcenia siebie i Apostolstwa Chorych Matce Bożej. W ten duchowy akt poświęcenia mogą włączyć się osoby, które zakończyły 33. dniowe osobiste rekolekcje zawierzenia, osoby, które pragną odnowić to zawierzenie oraz ci wszyscy, którzy połączą się z nami poprzez transmisję internetową.
 
Dzień 8. grudnia to także w naszej parafii dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy o włączenie się w modlitwę adoracyjną w kościele w godzinach 9.00-12.00 oraz 13.00-18.00. Maryi Niepokalanej ofiarujemy w tym dniu 3 części różańca: o godz. 6.00, o 11.30 oraz o 17.00.
 
Trwają adwentowe odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Zgodnie z wcześniej podanym planem kapłani udają się tylko do tych rodzin, które wyraziły taką wolę. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o 15.00. Kolejność pięter: od najwyższych do najniższych.

Kolęda dodatkowa będzie w dniach 2-5 stycznia 2023. Zgłoszenia w kancelarii.
Terminy: 2 stycznia – ul. Sowińskiego,
             3 stycznia – ul. Graniczna,
             4 stycznia – ul. Sikorskiego,
             5 stycznia – pozostałe ulice.
 
Dziękujemy Parafianom za dar serca w postaci paczek mikołajkowych dla dzieci ze Świetlicy Caritas.

W holu przed kancelarią, po każdej Mszy św. można nabyć świece Caritas - małe w cenie 10 zł, duże 16 zł oraz opłatki wigilijne.
 
Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. W przyszłym tygodniu ofiara będzie na ogrzewanie i inne potrzeby naszego kościoła.

Polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik” oraz listopadowy numer „Pielgrzyma”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Intencje 4.12.2022
Intencje 27.11.2022