Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (424 words)

Ogłoszenia 18.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU, 18.12.2022
Gromadzimy się kościele w ostatnią już, czwartą niedzielę adwentową. Jeszcze raz otwórzmy serca na Słowo Boże i ofiarujmy wspólną modlitwę, aby przygotować nasze serca dla Chrystusa.
 
Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.
---------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory IV. niedzieli Adwentu oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Z powodów zdrowotnych nie będzie dzisiaj zapowiadanego wcześniej wieczoru modlitwy.
Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Od poniedziałku do czwartku Roraty są o godz. 6.30. W środę Mszy św. roratniej będzie przewodniczył ks. abp Adrian Galbas, więc tym bardziej zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
Uroczyste zakończenie Rorat będzie - podobnie jak w roku ubiegłym – w Uroczystość Trzech Króli.
Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa zapraszamy na kolejne spotkanie w poniedziałek. Msza św. o godz. 18.00, po Eucharystii będzie spotkanie w salce.
Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej spotyka się w środę na różańcu, wieczornej Mszy św. oraz comiesięcznym spotkaniu formacyjnym w salce.
W środę również przypada 65. rocznica święceń kapłańskich emerytowanego arcybiskupa katowickiego Damiana Zimonia. Pamiętajmy o czcigodnym Jubilacie w naszych serdecznych modlitwach.
Mężczyzn gotowych do pomocy przy postawieniu choinek w kościele i przed kościołem zapraszamy w piątek od godz. 9.00. Panie chętne do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy w piątek na godz. 12.00.
Również w piątek od godz. 19.00 będziemy budowali stajenkę. Jak co roku prosimy o pomoc wszystkie chętne osoby i rodziny.
W przygotowaniu do Świąt szczególnie ważna jest spowiedź św. Przez cały tydzień kapłani dyżurują w konfesjonale przed każdą Mszą św. oraz podczas adoracji od godz. 17.00 do 18.00. Dodatkowo w piątek będzie spowiedź dla dzieci od godz. 16.30 oraz dla wszystkich wieczorem od 17.00 do 20.00.
W Wigilię spowiadamy w godzinach: 7.30 - 12.00 oraz 14.00 - 15.00.
W Wigilię Msza św. poranna z modlitwą za nieobecnych przy wigilijnym stole będzie o godz. 8.00.
Pasterki będą dwie: o godz. 21.00 z myślą o seniorach i rodzicach z dziećmi oraz tradycyjnie o północy. Serdecznie zapraszamy!
W Boże Narodzenie Msze św. będą według porządku niedzielnego, uroczyste nieszpory o godz. 17.00.
W II. Święto nie będzie Mszy świętych o godz. 14.30 i 16.00 oraz nieszporów.
Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Ofiary na Pasterkach składamy tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia, w I. Święto na potrzeby parafii, w II. Święto na Wydział Teologiczny UŚ.
Dzisiaj w holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne.
Rodzinny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku” odbędzie się w czwartek 29 grudnia br. o godz. 19. Informacje i możliwości zamówienia biletów znajdziemy pod linkiem: betlejemwpolsce.pl.
Polecamy: „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” dla dzieci, „Tygodnik” oraz najnowszy, grudniowy numer „Pielgrzyma”.

Intencje 18.12.2022
Intencje 11.12.2022