Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (191 words)

Ogłoszenia 25.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, 25.12.2022
Kościół obchodzi dzisiaj radosną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W Eucharystii uwielbiajmy Boga, który stał się nam tak bardzo bliski w Jezusie Chrystusie.

Ofiary do skarbony składamy: dzisiaj na potrzeby naszej parafii.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 uroczyste nieszpory świąteczne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
W II. Święto Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem nabożeństw popołudniowych.
We wtorek przypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu poświęcamy wino.
W środę Święto św. Młodzianków. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy dzieci.
W piątek będzie Święto Świętej Rodziny.
W sobotę zakończymy Stary Rok. Zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O 18.00 Msza św. z Wigilii Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
W Nowy Rok Msze św. będą w porządku niedzielnym, nieszpory o godz. 17.00.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie tegorocznego Adwentu oraz w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Jutro ofiara będzie na Wydział Teologiczny, a w Nowy Rok na Seminarium Duchowne.
Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego – podwójny, świąteczny numer kosztuje 15 zł. Polecamy też „Małego Gościa” dla dzieci, „Tygodnik” oraz grudniowego „Pielgrzyma”.
Intencje 25.12.2022
Intencje 18.12.2022