Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (407 words)

Ogłoszenia 29.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie
IV. niedziela zwykła, 29.01.2023

„Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.”

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby archidiecezji.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory niedzielne oraz adoracja.
We wtorek o godz. 19.00 będzie spotkanie Mężczyzn świętego Józefa. Zapraszamy!
W pierwszy czwartek lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się za osoby życia konsekrowanego oraz o nowe powołania. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii święcimy gromnice.
W czwartek po Mszy wieczornej chcemy zmienić wystrój naszego kościoła. Prosimy o pomoc wszystkie chętne osoby.
W pierwszy piątek o 8.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa, wynagradzająca oraz Litania. Po modlitwie spotkanie seniorów. Zapraszamy. O godz. 16.30 Msza św. w intencji wszystkich dzieci.
Z okazji wspomnienia św. Błażeja w piątek po każdej Mszy św. udzielmy wiernym tradycyjnego błogosławieństwa.
W najbliższą sobotę – podobnie jak w ubiegłych latach – rozpoczniemy parafialne nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. O godz. 7.40 będzie medytacja różańcowa, o 8.00 Msza św. o Sercu Matki Bożej z udziałem wspólnoty Żywego Różańca oraz różaniec wynagradzający.
W tym tygodniu odbędzie się kolejna seria spotkań formacyjnych kandydatów do bierzmowania z animatorami. Msza św. w intencji bierzmowańców i ich rodzin będzie w czwartek 16. lutego o godz. 18.00.
Również w czwartek 16. lutego w naszym kościele odbędzie się Wieczernikach z Królową Pokoju z Medjugorie. Wieczernik gromadzi wiernych w największych miastach w Polsce na modlitwie w intencji pokoju w naszych sercach, rodzinach, na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Porowadzi go znany nam już ks. Jerzy Molewski z Ruchu Czystych Serc. Początek o 16.30.
W dniach 12-23 lipca organizujemy pielgrzymkę szlakiem włoskich świętych połączoną z odpoczynkiem nad morzem. Program znajdziemy w najnowszym „Pielgrzymie” oraz w gablotkach i na stronie parafialnej. Szczegółowych informacji udziela ks. Tomasz.
Na stronie internetowej parafii znajdziemy też informacje na temat studium wiary i nowych kursów organizowanych w naszej archidiecezji przez Centrum Formacji Pastoralnej.
Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na archidiecezji.
Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” ze specjalnym dodatkiem o św. Janie Pawle II. Jest również „Mały Gość Niedzielny” oraz najnowszy numer „Pielgrzyma” z piękną kroniką życia naszej parafii w czasie Adwentu i Bożego Narodzenia.

Intencje 29.01.2023
Nowe projekty Centrum Formacji Pastoralnej