Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (347 words)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 XI 2014

Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa, czas czuwania. Przeżyjmy go w skupieniu, z modlitwą na ustach i sercami gotowymi na szukanie dróg nawrócenia.

Kolektę przeznaczamy na potrzeby parafii. Bóg zapłać!


Nabożeństwo adwentowe o godzinie 17.00.

Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę we wtorek o godzinie 19.00 w kościele.

W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. wieczorna w intencji nowych powołań i służby Ołtarza, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Jest to również dzień poświęcony św. Barbarze, patronce śląskiej ziemi. Zapraszamy zatem wszystkich, a szczególnie górników, emerytów górniczych i ich rodziny na Mszę św., która w ich intencji zostanie odprawiona o godzinie 9.00.

W pierwszy piątek Msza św., szczególnie dla seniorów, o godzinie 8.00, po niej spotkanie w salce; dzieci z klas III mogą przystąpić do comiesięcznej spowiedzi św. rano przed Mszą roratnią albo wieczorem od godziny 17.30. O godzinie 19.00 Msza św. i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

W sobotę Msza św. w intencji członków Żywego Różańca o godzinie 8.00. Po niej - modlitwa różańcowa.

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej w poniedziałki i piątki o godzinie 19.00.

Plan kolędy jest wywieszony w gablotce. Kolęda od poniedziałku do piątku zaczyna się o godzinie 16.00, a w soboty i niedziele o godzinie 15.00. Mieszkańcy nowego bloku przy ul. Sikorskiego 45 będą mieć kolędę 2 grudnia około godziny 18.00.

Zachęcamy do zakupienia świec rozprowadzanych przez Caritas w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe - 5 zł, duże - 12 zł.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafialne. A przed kościołem zbiórka na rzecz Funduszu Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Z dniem dzisiejszym zakończył w naszej parafii swoją posługę diakon Jacek Adamowicz. Dziękujemy Mu za wszelką pomoc i życzymy opieki Maryi Wniebowziętej w Jego dalszej życiowej drodze.

Gość Niedzielny pisze o św. Teresie Wielkiej, o wizycie papieża w Stambule i informatycznej kompromitacji wyborczej. Chętnym polecamy roratnie lampiony w cenie 16 zł. Można też u Sióstr nabyć opłatki: w tygodniu na furcie, w niedziele - po Mszach w holu obok kancelarii.

Intencje Mszy św. - 30 XI - 7 XII 2014