Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

3 minutes reading time (517 words)

Ogłoszenia parafialne - II niedziela adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

 

W drugą niedzielę adwentu przypominamy sobie, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

Kolektę przeznaczamy na potrzeby parafii. A przed kościołem zbiórka na rzecz Funduszu Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!

Nabożeństwo adwentowe o godzinie 17.00

Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

W poniedziałek obchodzimy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 8.00, o 12.00 - w Godzinie Łaski dla Świata - koncelebrowana:
1) W intencji Sióstr Maryi Niepokalanej
2) W intencji Legionu Maryi - z racji święta Patronalnego tych wspólnot, a o 18.00 w intencji Dzieci Maryi, którym również patronuje Maryja Niepokalana.
Po Mszy spotkanie w salce. Nie będzie w poniedziałek rorat, dzieci zapraszamy na Mszę o godzinie 18.00.

Od tego roku 8 grudnia w naszej parafii będzie miała miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do modlitwy indywidualnej bądź wspólnotowej. O godzinie 9.00 adorację prowadzić będą siostry Maryi Niepokalanej, o 10.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci, o 11.00 Legion Maryi, od 13.00 do 15.00 Żywy Różaniec, o 15.00 - Siostry Misjonarki Miłości. O 16.00 adoracja dla mieszkających w pobliżu kościoła i przy ul. Sikorskiego, o 17.00 - przy ul. Granicznej i Sowińskiego.

Po wieczornej Mszy św. dalszy ciąg adoracji zatytułowany Wieczór modlitwy z Niepokalaną. W uwielbienie Jezusa i Jego Matki włączą się studenci z DA Graniczna zawierzając swój ośrodek pod opiekę Maryi Niepokalanej. W czasie modlitwy zostanie wykonany akatyst ku czci Matki Bożej.

W piątek od godziny 12.00 do 20.00 i sobotę od 10.00 do 20.00 w sklepie sieci Biedronka przy ul. Paderewskiego 5 przeprowadzona zostanie przedświąteczna zbiórka żywności dla osób ubogich z naszej parafii. Zakupione artykuły żywnościowe (najlepiej o długim terminie ważności) będzie można składać do specjalnych koszów ustawionych w markecie. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła miłosierdzia.

W naszym kościele w piątek 12 grudnia o godzinie 18.45 adwentowy koncert organowy w wykonaniu studentów AM z katedry Organów i Muzyki Kościelnej. Szczegóły na plakacie.

W sobotę 13 grudnia dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Początek o godzinie 9.30, w programie Msza św.

Plan kolędy jest wywieszony w gablotce. Kolęda od poniedziałku do piątku zaczyna się o godzinie 16.00, a w soboty i niedziele o godzinie 15.00.  

Zachęcamy do zakupienia świec rozprowadzanych przez Caritas w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe - 5 zł, duże - 12 zł.

Zapraszamy Parafian, by włączyli się w przygotowanie ozdób choinkowych do naszego kościoła. Styropianowe gwiazdki można odebrać w zakrystii, okleić srebrną folią i zwrócić nam do 21 grudnia.

Kolekta przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca, na pokrycie kosztów remontów parafialnych.

Chorych odwiedzimy w sobotę 20 grudnia. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

Z okładki nowego Gościa Niedzielnego uśmiecha się do nas ks. Mateusz Dziedzic, misjonarz uwolniony niedawno z rąk rebeliantów środkowoafrykańskich. Zarówno on jak i w innym artykule dzieci z rozbitych rodzin opowiadają czytelnikom o swoich przeżyciach. U Sióstr można nabyć opłatki: w tygodniu na furcie, w niedziele - po Mszach w holu obok kancelarii. Dziękujemy wszystkim za zakup upominków dla podopiecznych świetlicy Brata Alberta. 

 

Intencje Mszalne 7-14 XII 2014
Intencje Mszy św. - 30 XI - 7 XII 2014