Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (401 words)

Ogłoszenia 13 sierpnia 2017

Ogłoszenia 13 sierpnia 2017

XIX Niedziela Zwykła

„Miłość prowadzi na drogi radykalne i ryzykowne. To ona każe św. Pawłowi złożyć szokujące wyznanie: „Wolałbym (...) sam być pod klątwą i odłączonym od Chrystusa dla zbawienia braci”. Bóg napełnia nas ogniem miłości, która pozwala zapomnieć o sobie dla ratowania drugiego człowieka. Dzieje się to nie od razu, ale krok po kroku, w codzienności małych wyborów. Wyborów niekiedy rysujących się wyraźnie, ale częściej podejmowanych wśród rozterek i przeszkód, ze spojrzeniem skierowanym ku Jezusowi, który w Eucharystii każdemu i każdej z nas mówi: „Odwagi, Ja jestem”, „przyjdź!”.

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj po każdej Mszy św. pragniemy błogosławimy pojazdy mechaniczne.

Od godz. 16.00 do 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z możliwością spowiedzi.

Nabożeństwo fatimskie odprawimy dzisiaj o godz. 17.00. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec, następnie rozważymy słowo orędzia fatimskiego i pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W poniedziałek wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Wieczorną Mszę św. wigilijną odpustu pragniemy ofiarować jako modlitwę odpustową za zmarłych parafian i naszych bliskich.

Po Mszy św. - czyli ok. godz. 19.00 - rozpocznie się Nabożeństwo Zaśnięcia Matki Bożej. Wspólną modlitwą i śpiewem Godzinek chcemy podziękować Maryi za Jej ziemskie życie, za Jej słowa i czyny, za Jej świętość i piękno człowieczeństwa.

W niedzielę i poniedziałek na wieczorne nabożeństwa prosimy przynieść świece.

We wtorek Uroczystość Odpustowa. Msze św. będą w porządku niedzielnym wakacyjnym. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Damian Zimoń, a Słowo Boże wygłosi ks. dr Bartłomiej Kuźnik. Po sumie odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy mężczyzn do niesienia baldachimu i dzieci do sypania kwiatów.

Po każdej Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy przyniesione do kościoła zioła i kwiaty.

Uroczyste Nieszpory Maryjne będą o godz. 17.00.  Uczestników Nieszporów zapraszamy po nabożeństwie na odpustową kawę do salek parafialnych.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:

W czwartek będziemy obchodzili uroczystość św. Jacka, patrona naszej archidiecezji.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszach Św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę diecezjalna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Autokar wyjeżdża o 7.30, powrót po Nieszporach o 16:30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do najbliższej środy. Koszt przejazdu 10 zł.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

Z czasopism polecamy Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz nowy numer Pielgrzyma.

Wszystkim obecnym w kościele życzymy Bożego błogosławieństwa, a wypoczywających na wakacjach powierzamy opiece Bożej Opatrzności.

 

Intencje 20 sierpnia 2017
Intencje 13 sierpnia 2017