Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (191 words)

Ogłoszenia 20 sierpnia 2017

Ogłoszenia 20 sierpnia 2017

XX Niedziela Zwykła

W naszej modlitwie łączymy się dzisiaj duchowo z parafianami, którzy nas reprezentują na diecezjalnej pielgrzymce w Piekarach Śląskich. Choć modlimy się w różnych miejscach, przeżywamy jednak duchową jedność wiary i razem odczuwamy obecność i opiekę naszej Wniebowziętej Pani.

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

We wtorek przypada szczególne dla nas Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Msze św. będą o 8.00, 12.00 i 18.00. Przed każdą Mszą św. odmówimy chwalebną część Różańca św. Podobnie, jak w roku ubiegłym przyniesiemy też naszej Matce i Królowej symboliczny kwiat róży.

W sobotę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą również o 8.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu złączymy się w modlitwie z Jasną Górą, która w tym dniu będzie świętować jubileusz 300-lecia koronacji obrazu Czarnej Madonny.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym roku bardzo postarali się o przygotowanie odpustu parafialnego. Dziękujemy za każdą troskę o nasz kościół, o czystość i piękno Bożego Domu, za włączenie się w piękną liturgię i za każdą okazaną życzliwość.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

Z czasopism polecamy Gościa Niedzielnego oraz Tygodnik.

 

Intencje 27 sierpnia 2017
Intencje 20 sierpnia 2017