Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (368 words)

Ogłoszenia 27 sierpnia 2017

Ogłoszenia 27 sierpnia 2017

XXI Niedziela Zwykła

„Bardzo obdarowany był Szymon Piotr: otrzymał łaskę rozpoznania w Jezusie Mesjasza. Otrzymał też niezwykłą misję: stał się skałą, na której Pan zbudował swój Kościół. Prosty rybak, słaby człowiek - taki jak my. Bo Pan Bóg zna nasze możliwości i powierza nam zadania według swojej logiki. Realizuje swój plan zbawienia niekoniecznie przez tych, którzy mają odpowiednie dyplomy i przygotowanie, ale przez tych, którzy pokornym sercem szczerze Go szukają, pokładają w Nim ufność i dają Mu się prowadzić. Czyli przez każdego z nas, jeśli tylko Mu pozwolimy.”

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym tygodniu będziemy przeżywać Dni Eucharystyczne:

W najbliższy czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.

W I piątek o 8.00 Msza wynagradzająca Sercu Bożemu z Litanią. Po Msze św. spotkanie seniorów w salce parafialnej.

Dzieci szkolne zapraszamy na Mszę św. w I piątek o godz. 16.30. Od 15.30 będzie spowiedź dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W I sobotę o 8.00 Msza św. z udziałem Żywego Różańca naszej parafii. Po Mszy św. odmawiamy różaniec.

Również w sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Kapłani pielgrzymują w tym dniu do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.

Z dniem 1 września /piątek/ wraca zwykły porządek Mszy św. w tygodniu i w niedziele, a także godzin urzędowania kancelarii parafialnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, możemy przyłączyć się do akcji „Plecak pełen uśmiechu”. Z zakrystii można zabrać pusty plecak dla dziecka, który jako dar serca wyposażamy w najważniejsze przybory szkolne. W ten sposób chcemy wesprzeć 30. dzieci ze szkoły podstawowej, które objęte są opieką świetlicy Caritas przy ul. Brata Alberta. Potrzebne są przybory szkolne oraz materiały do prac plastycznych. Plecaki prosimy dostarczyć najpóźniej do przyszłej niedzieli.

Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej, która odbędzie się w sobotę 9 września. Wyjazd o godz. 6.30, koszt pielgrzymki 25 zł – wpłata przy zapisie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W najbliższą środę odbędzie się doroczna pielgrzymka ministrantów do katowickiej katedry. Początek o 9.00. Program pielgrzymki znajdziemy w gablotce.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

Z czasopism polecamy dzisiaj szczególnie Gościa Niedzielnego, z załączonym na płycie pięknym filmem DVD pt. „Misja”.

Intencje 3 września 2017
Intencje 27 sierpnia 2017