Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (482 words)

Ogłoszenia 3 września 2017

Ogłoszenia 3 września 2017

XXII Niedziela Zwykła

„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”. U progu roku szkolnego mówi nam dzisiaj Pan Jezus o swoich uczniach. Czy w Jego szkole jesteśmy dobrymi uczniami?

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO

W tym roku Uroczystość Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego odbędzie się w Zespole Szkół i Placówek nr 1 przy ul. Paderewskiego 46. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 9.00, pod przewodnictwem biskupa Marka Szkudło, z udziałem władz naszego miasta, nauczycieli i uczniów. Serdecznie zapraszamy!

Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 będzie we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo na rozpoczęcie roku szkolnego dla pierwszoklasistów.

 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I GODZINY KANCELARYJNE OD 1 WRZEŚNIA

Z dniem 1 września powrócił zwykły porządek Mszy św. w tygodniu i w niedziele. Kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 8.30 do 11.00, we wtorki i czwartki od 15.00 do 17.30.

 

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do studiowania Pisma św.

We wtorek przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. O godz. 15.00 Mszy św. w klasztorze Sióstr Misjonarek Miłości będzie przewodniczył ks. arcybiskup Damian. Siostry zapraszają!

Również we wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.

W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich ministrantów ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej oraz wszystkich chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu na zbiórkę do salek.

W czwartek powraca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy osoby gotowe czuwać w kaplicy w kolejnych godzinach dnia do wpisania się w zakrystii na listę osób adorujących.

W piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Pół godziny przed Eucharystią o 8.00, 12.00 i 18.00 odmówimy poszczególne części różańca. Na zakończenie każdej Mszy św. wraz z całym Kościołem w Polsce odmówimy akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie do salki. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby się włączyć do wspólnoty młodzieżowej.

Intencje mszalne na rok 2018 prosimy zamawiać od poniedziałku 11 września. Przez 2 tygodnie będą przyjmowane tylko intencje za żywych. Zapraszamy wszystkich, którzy w przyszłym roku będą obchodzili jubileusze czy inne ważne wydarzenia związane z konkretną datą. W ostatnim tygodniu września – z uwagi na misje parafialne – będzie przerwa w przyjmowaniu intencji. Intencje mszalne za zmarłych prosimy zamawiać od poniedziałku 2 października.

Odwiedziny chorych będą w tym miesiącu podczas misji świętych w ostatnim tygodniu września.

W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie ks. dr Grzegorz Strzelczyk, który w Słowie Bożym ukaże nam obraz dzisiejszego Kościoła w nawiązaniu do tekstów II Synodu naszej archidiecezji.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Z czasopism polecamy dzisiaj Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Tygodnik.

Intencje 10 września 2017
Intencje 3 września 2017