Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (492 words)

Ogłoszenia 10 września 2017

Ogłoszenia 10 września 2017

XXII Niedziela Zwykła

W naszej parafii witamy dzisiaj ks. Grzegorza Strzelczyka, dyrektora Ośrodka Formacji Diakonów Stałych i moderatora Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej. Prosimy o Słowo Boże z nawiązaniem do II Synodu naszej archidiecezji, którego ks. Grzegorz był sekretarzem.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na godz. 17.00 na Nieszpory niedzielne i adorację Najświętszego Sakramentu.

Intencje mszalne na rok 2018 prosimy zamawiać od poniedziałku. Przez 2 tygodnie będą przyjmowane tylko intencje za żywych. Zapraszamy wszystkich, którzy w przyszłym roku będą obchodzili jubileusze czy inne ważne wydarzenia związane z konkretną datą.

We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. W tym szczególnym dniu naszej Patronki będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12.00.

W środę zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św., następnie różaniec, procesja światła i Apel Jasnogórski. Prosimy przynieść świece.

W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. W tym dniu poświęcimy przyniesione do kościoła krzyże. Zapraszamy też na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, do godz. 19.30

W piątek – III piątek miesiąca – przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu będzie również dodatkowa Msza św. o godz. 12.00. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w tym dniu wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. odpustową o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec do siedmiu boleści Maryi.

W sobotę, w Bazylice Piekarskiej, odbędzie się Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Początek o godz. 9.30. Szczegóły na plakacie.

Również w sobotę w naszych salkach parafialnych będzie pierwsze po wakacjach spotkanie Dzieci Maryi. Na to spotkanie zapraszamy także wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się do Wspólnoty Dzieci Maryi.

Rodziców, którzy pragną przygotować dziecko do Wczesnej Komunii św. prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.

Spotkanie lektorów będzie w poniedziałek 18 września. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich lektorów oraz osoby chętne do włączenia się w posługę Słowa Bożego i zainteresowane liturgią świętą.

Parafialny Zespół „Caritas” informuje, że od miesiąca października wznawiamy wydawanie żywności w ramach programu PEAD. Osoby chętne do korzystania z powyższej pomocy proszone są o dostarczenie do kancelarii parafialnej wniosku, który wydaje MOPS. Kryterium dochodowe dla osoby samotnej nie może przekroczyć 1080 zł netto, zaś osoby w rodzinie 770 zł. Do dochodów nie wliczamy 500+. Pragniemy również poinformować, że włączamy się w akcję zorganizowaną przez Archidiecezjalny „Caritas” pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”. Akcja dotyczy pomocy żywnościowej dla seniorów i osób samotnych, a będzie zorganizowana 19 września w markecie „Biedronka” przy ul. Paderewskiego w godz. 15.00 do 20.00.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta potrzeby naszego kościoła.

Polecamy pisma katolickie, a dzisiaj szczególnie nowy numer Pielgrzyma. Znajdziemy w nim pełny program Misji Parafialnych oraz słowo o naszej Parafiance, Pani profesor Krystynie Heskiej-Kwaśniewicz, która została laureatką tegorocznej Nagrody LUX EX SILESIA. Pani Profesor – jako wspólnota parafialna – składamy z tej okazji serdeczne gratulacje.

Przy wyjściu z kościoła znajdziemy broszurę – przewodnik po uchwałach II Synodu naszej archidiecezji. Pragniemy, aby ta broszura była pomocą dla wszystkich osób zainteresowanych.

PROGRAM MISJI PARAFIALNYCH 2017
Intencje 10 września 2017