Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (399 words)

Ogłoszenia 17 września 2017

Ogłoszenia 17 września 2017

XXIV Niedziela Zwykła

„Daj nam całym sercem służyć Tobie, abyśmy mogli doznawać skutków Twego miłosierdzia” – prosimy Boga w dniu, gdy Jego słowo stawia nam trudny wymóg przebaczenia braciom. Niepojęty dla wielu sens rezygnacji z dochodzenia swego staje się jasny, gdy praktykując ją, widzimy jej owoce w naszym życiu. Traktując słowo Boże tylko jako piękną teorię, wybieramy zwykle łatwiejszą drogę, ale niszczy nas złość i poczucie krzywdy. Angażując się całym sercem w wypełnianie słowa, doświadczamy Bożego uzdrowienia i pokoju.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiaj też w naszej katedrze o godz. 14.00 Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.

Zapraszamy na godz. 17.00 na Nieszpory niedzielne i adorację Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 spotkanie lektorów. Zapraszamy wszystkich lektorów oraz osoby chętne do włączenia się w posługę Bożego Słowa i tych, którzy są zainteresowani liturgią świętą.

We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio, którego wspomnienie przypada w sobotę.

 W najbliższą sobotę rozpoczniemy nasze Misje Parafialne pod hasłem „Nawróć nas Boże i przymnóż nam wiary”. O godz. 17.15 będzie różaniec misyjny, a o 17.45 Msza św. z wprowadzeniem misjonarzy. Program misji znajdziemy w gablotkach, w nowym numerze Pielgrzyma oraz w Tygodniku. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji misji świętych.

Rodziców, którzy pragną przygotować dziecko do Wczesnej Komunii św. prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i do wczesnej Komunii będzie w środę o 19.00 w kościele.

Młodzież z  klasy III Gimnazjum, która uczęszcza do szkoły poza terenem naszej parafii i pragnie przygotować się do bierzmowania, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii do końca miesiąca września. Osoby chodzące do gimnazjum w naszej parafii będą zapisywane przez katechetów w szkole.

Intencje mszalne na rok 2018 prosimy zamawiać w kancelarii. Jeszcze przez tydzień będą przyjmowane tylko intencje jubileuszowe i urodzinowe.

Dzieci z parafialnej ochronki Św. Brata Alberta serdecznie dziękują wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w pomoc w wyposażeniu szkolnych plecaków. Za gest otwartości serca i wrażliwości na potrzeby innych składamy serdeczne Bóg zapłać. Tekst podziękowań i rysunki wykonane przez dzieci, znajdują się w gablotkach.

Przypominamy, że Parafialny Zespół „Caritas” od miesiąca października wznawiamy wydawanie żywności w ramach programu PEAD. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta potrzeby naszego parafii.

Polecamy pisma katolickie Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowy numer Pielgrzyma.

 

 

Intencje 24 września 2017
Intencje 17 września 2017