Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (402 words)

Ogłoszenia 1 października 2017

Ogłoszenia 30 września 2017

XXVI Niedziela Zwykła

Dzisiejsza niedziela kończy Misję Świętą w naszej parafii. Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas Bożej łaski oraz za ojców misjonarzy, którzy nam towarzyszyli na drodze nawrócenia i pomnażania wiary.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele misyjne Zgromadzenia Ojców Oblatów.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 różaniec misyjny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. O godz. 21.00 Apel Misyjny ze światłami i zakończenie Misji Parafialnej pod krzyżem misyjnym.

W październiku zapraszamy na różaniec; w tygodniu 17.15, w niedziele o 17.00.

Zachęcamy również do wstąpienia do Żywego Różańca w naszej parafii. W zakrystii dostępna jest lista uczestników dwóch niepełnych róż różańcowych: Św. Ojca Pio i Św. Antoniego.

W środę po Mszy wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie Ruchu Czystych Serc. Zapraszamy ludzi młodych szukających pogłębienia życia duchowego we wspólnocie w oparciu o ideały Ruchu.

W najbliższy, pierwszy czwartek m-ca o godz. 18.00 Msza św. powołań kapłańskich i zakonnych.

W czwartek również na godz. 19.00 zapraszamy osoby proponowane do nowej Rady Duszpasterskiej naszej parafii oraz tych, którzy zostali zaproszeni lub sami zgłosili chęć udziału w spotkaniach Rady dla dobra naszej wspólnoty.

W pierwszy piątek o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu z Litanią. Po nabożeństwie cotygodniowe spotkanie seniorów parafii.

W piątek o 16.30 Msza św. do Serca Pana Jezusa w intencji wszystkich dzieci naszej parafii, z błogosławieństwem dzieci.

O godz. 19.00 Msza św. z udziałem młodych i pierwsze spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z udziałem Żywego Różańca. Po Eucharystii modlitwa różańcowa.

W najbliższą sobotę – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej - odbędzie się VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do katedry. O godz. 10.30 różaniec, o 12.00 Msza św., na którą ks. abp Wiktor Skworc wszystkich serdecznie zaprasza.

W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzili doroczny Dzień Papieski. Kolekta będzie na Seminarium Duchowne, a przed kościołem będzie zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu przy wyjściu z kościoła będą dostępne „kremówki papieskie”.

W przyszłą niedzielę naszymi gośćmi będą Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej. Siostry przyjadą do nas z Warszawy, gdzie poprzez życie poświęcone Bogu i działalność wydawniczą wspierają dzieło Żywego Różańca i zaproponują nam różne pozycje wydawnicze dla dorosłych i dla dzieci.

Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i św. Ojca Pio w Częstochowie, w sobotę 14 października. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

Z czasopism polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Tygodnik.

 

Zaproszenie na VI Pielgrzymkę Żywego Różańca do ka...
Intencje 1 października 2017