Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (246 words)

Ogłoszenia 8 października 2017

Ogłoszenia 8 października 2017

XXVII Niedziela Zwykła

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele polskim jako doroczny Dzień Papieski.

W naszej parafii witamy dziś serdecznie Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej. Siostry przyjechały do nas z dobrym słowem i dobrą książką!

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele Wyższego Śląskie Seminarium Duchowne, a przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będą również dostępne pozycje wydawnicze Sióstr Loretanek oraz tradycyjne „kremówki papieskie”.

---------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 różaniec i adoracja Najśw. Sakramentu do 18.45.

Zapraszamy również na różaniec w tygodniu na 17.15.

W poniedziałek o 19.00 spotkanie lektorów.

We wtorek po Mszy św. o 8.00 modlitwa do św. Michała Archanioła.

W środę o godz. 19.00 Msza św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., z modlitwą wstawienniczą.

W piątek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.15 różaniec, o 18.00 Msza św. ze słowem orędzia. Na zakończenie Eucharystii przyjęcie nowych członków Żywego Różańca z błogosławieństwem, następnie procesja światła i Apel Jasnogórski. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej oraz osoby, które w ciągu ostatniego roku wstąpiły do Żywego Różańca. Po nabożeństwie wybierzemy zelatorów nowych róż różańcowych.

Obchód chorych odbędzie się w sobotę 21 października. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W najbliższą sobotę Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Ojca Pio i do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 8.00, następnie wyjazd do Częstochowy. Zapisy w kancelarii do wtorku włącznie.

Bóg zapłać za ofiary dzisiaj składane. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

Intencje 15 października 2017
Intencje 8 października 2017