Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (309 words)

Ogłoszenia 15 października 2017

Ogłoszenia 15 października 2017

XXVIII Niedziela Zwykła

„Słowo Boże, które dziś usłyszymy, porównuje bliskie obcowanie człowieka z Bogiem do wybornej uczty. To sam Bóg ją dla nas przyrządza, zastawia stół, zaprasza. Jeśli lubimy biesiadować z przyjaciółmi, możemy domyślić się, jak wielką radością będzie to ucztowanie z Bogiem. Dziś, w dniu Pańskim, Jezus gromadzi nas wokół swojego stołu, by dać nam przedsmak wspólnego przebywania z Nim w niebie. Módlmy się, abyśmy nigdy nie wzgardzili ucztą Godów Baranka i aby grzech nie zamknął nam drogi do uczestnictwa w niej.”

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszego kościoła.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.45.

Zapraszamy również na różaniec w tygodniu na 17.15.

W poniedziałek o 19.00 spotkanie Ruchu Czystych Serc.

We wtorek po Mszy św. o 8.00 modlitwa do św. Antoniego.

W środę o 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W piątek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę obchód chorych. Zapisy w kancelarii.

Przyszła Niedziela, to Światowy Dzień Misyjny. W naszej parafii będziemy gościli ks. Pawła Zielińskiego z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku. Ks. Paweł wygłosi Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie budowy nowego kościoła.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentalno-fabularnego filmu o św. Maksymilianie Kolbe pt.: „Dwie korony”. Film wyświetlany jest w kinie Światowid, a także w poniedziałek o 10.00 w kinie w Galerii Katowickiej.

W niedzielę 29 października przybędzie do nas ze Słowem Bożym Ojciec Karmelita. Po Mszach św. będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego. Chcemy duchowo przygotować się do przyjęcia szkaplerza lub po prostu powierzenia się Matce Bożej odmawiając modlitwę nowenny, po różańcu, od najbliższego piątku począwszy. Informacje o szkaplerzu znajdziemy w Tygodniku, w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.

Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Tygodnik i najnowszy numer Pielgrzyma, w którym znajdziemy m.in. syntezę misyjnych refleksji o różańcu oraz listę osób, które znalazły się w nowej Parafialnej Radzie Duszpasterskiej.

 

Szkaplerz karmelitański
Intencje 15 października 2017