Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (252 words)

Ogłoszenia 22 października 2017

Ogłoszenia 22 października 2017

XXIX Niedziela Zwykła

 

Dzisiejsza Niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się wszyscy za dzieło misyjne Kościoła.

Witamy wśród nas ks. Pawła Zielińskiego, który wygłosi Słowo Boże i poprosi o wsparcie dla budowy nowego kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na różaniec – dzisiaj o 17.00, w tygodniu o 17.15.

Od poniedziałku przyjmujemy wypominki za zmarłych. Kartki do zalecek są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Narzeczonych zapraszamy na nauki przedślubne od środy do soboty o godz. 19.00, a w przyszłą niedzielę na Dzień Skupienia w godz. 14.30 do 17.00 ze Mszą św.

W czwartek o 19.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Trwamy w nowennie modlitwy przed ostatnią niedzielą października, którą chcemy poświęcić Matce Bożej Szkaplerznej. Słowo Boże wygłosi ojciec karmelita i będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty”. Więcej informacji w gablotce.

Warsztaty dla osób poszukujących dobrego męża, dobrej żony będą w najbliższą sobotę w Centrum Młodzieży i Ewangelizacji przy Parafii Mariackiej w godz. od 10.00 do 12.00.

Trwa poparta przez Konferencję Episkopatu Polski ogólnopolska inicjatywa zbierania podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”,  której celem jest wykreślenie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. Projekt nie zawiera innych zmian w ustawie aborcyjnej. Od liczby podpisów zależy to, czy uda się pokazać powszechny sprzeciw wobec niszczenia życia ze względu na podejrzenie choroby. Podpisy będą zbierane dzisiaj przed kościołem oraz w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na misje.

Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Tygodnik i październikowy numer Pielgrzyma.

 

Intencje 29 października 2017
Intencje 22 października 2017