Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (366 words)

Ogłoszenia 5 listopada 2017

Ogłoszenia 5 listopada 2017

XXXI Niedziela Zwykła

Często bardzo trudno jest przyjąć słowo, które Bóg kieruje do nas przez ludzi. Wydaje nam się, że gdyby osobiście do nas przemówił, łatwiej byłoby nam uwierzyć. Ale czy wtedy nie bylibyśmy w pewien sposób przymuszeni do wiary, pozbawieni wolności wyboru? Bóg mówi do nas, szanując naszą wolną wolę, lecz aby przyjąć Jego słowa przekazywane za pośrednictwem człowieka, potrzebujemy łaski Bożej. Módlmy się dziś o nią. I o wiarę, która jest darem Pana.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych, a po różańcu cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.45.

Po modlitwie różańcowej w kaplicy rozpoczniemy przygotowanie do zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Zapraszamy wszystkich chętnych na krótkie spotkanie wprowadzające i modlitwę. Będzie możliwość zaopatrzenia się w przewodnik do 33-dniowego okresu przygotowania do zawierzenia, które każda z osób przeżywa zasadniczo indywidualnie.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotyka się Ruch Czystych Serc. Nie będzie tym razem spotkania Kręgu Biblijnego.

We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa wstawiennicza do św. Michała Archanioła.

Do czwartku włącznie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych. Przed modlitwą czytamy imiona i nazwiska zmarłych zalecanych.

W piątek o godz. 19.00 Msza dla osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z animatorami.

W sobotę 11 listopada o godz. 12.00 w naszym Kościele będzie Msza św. do Matki Bożej Królowej Polski w intencji Ojczyzny. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę naszymi gośćmi będą członkowie i wolontariusze Zakonu Maltańskiego. Po Mszach św. powiedzą nam o misji Zakonu dzisiaj, po 9. wiekach istnienia. Razem z nimi przeżyjemy również piękną liturgię zakonnych nieszporów.

W niedzielę 19 listopada o godz. 17.30 w naszym kościele będzie koncert przygotowany przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia". Szczegóły na plakacie.

W kinie Światowid rozpoczęła się II edycja Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Filmy będą grane w kolejne weekendy listopada. Szczegóły na plakacie.

Za miesiąc zakończy się w naszej parafii Rok Maryjny. W tym czasie można jeszcze zabrać do domu obraz Matki Bożej i pomodlić się wspólnie z rodziną.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Kolekta następnej niedzieli będzie na renowację katowickiej katedry, a przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć dzieła Zakonu Maltańskiego.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Tygodnik.

 

Intencje 12 listopada 2017
Intencje 5 listopada 2017