Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (222 words)

Ogłoszenia 19 listopada 2017

 

Ogłoszenia 19 listopada 2017

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

W dzisiejsza niedzielę pragniemy podziękować Bogu za dar naszej świątyni, która została  poświęcona w listopadzie 1983 roku i dedykowana Najświętszej Maryi Pannie w tajemnicy Jej chwalebnego Wniebowzięcia.

Do naszego dziękczynienia dołączamy modlitewną pamięć o budowniczych tego kościoła i jego dobrodziejach. Upraszamy łaski dla wszystkich nawiedzających z modlitwą ten Boży Dom.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na prace prowadzone aktualnie przy naszym kościele.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 Nieszpory, a po nich o godz. 17.30  koncert zorganizowany przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”: Medytacje na flet i organy. Zapraszamy!

W środę zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziny na Mszę o godz. 18.00. Z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza pragniemy się spotkać razem na modlitwie przy ołtarzu, a następnie w salce na wspólnej agapie.

W środę również o 19.00 w kościele katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Obchód chorych odbędzie się w najbliższą sobotę. Zapisy w kancelarii.

Plan odwiedzin duszpasterskich w Adwencie znajdziemy w gablotkach, w nowym numerze Pielgrzyma i w internecie.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczone na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem będzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Tygodnik, a także nowy numer Pielgrzyma, w który znajdziemy kalendarium kończącego się Roku Maryjnego, tekst ks. Marcina o niedzieli oraz relację z ostatniej pielgrzymki parafian do Częstochowy.

 

Intencje 26 listopada 2017
Intencje 19 listopada 2017