Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (387 words)

Ogłoszenia 26 listopada 2017

Ogłoszenia 26 listopada 2017

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

„Ten, który jest Królem, jest też Pasterzem. Szuka swoich owiec, służy im i czeka, by miłość uczyniły treścią swojego życia. Pozwala im podejmować decyzje i doświadczać ich skutków. Te z nich, które wybrały dobro i świętość, zapytają Go: “Kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie, spragnionym i daliśmy Ci pić?”. Nie wiedzą o swej doskonałości, bo są skupione na potrzebach bliźniego. Prawdziwa świętość nie wie o sobie.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a zbiórka przed kościołem na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 Nabożeństwo z modlitwą zawierzenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny. 

W środę o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. według formularza o św. Józefie w intencji małżeństw i powołań małżeńskich. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:

W czwartek, w liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła:

- o godz. 18.00 Msza w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W pierwszy piątek:

- o godz.   8.00 Msza św. z Litanią do Serca Pana Jezusa oraz spotkanie seniorów

- o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci parafii, od 16.00 spowiedź św. dzieci

- o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W pierwszą sobotę:

- o godz.   8.00 Msza św. z udziałem Żywego Różańca, różaniec i spotkanie zelatorów.

Od środy rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Początek w tygodniu o 16.00, w soboty i niedziele od 15.00. Kolejność odwiedzin w domach: od numerów najniższych do najwyższych.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Roraty będą trwały przez 3 kolejne tygodnie Adwentu, od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W środy o 18.00 będą Roraty dla tych, co nie mogą przychodzić rano: dla dorosłych i młodszych dzieci z opiekunami. Lampiony dla dzieci można nabyć w kancelarii.

Jeszcze przez krótki czas - do 8 grudnia - można zabrać Ikonę Matki Bożej do domu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach.

Msza św. „barbórkowa” dla górników i ich rodzin będzie 4 grudnia o godz. 9.00.

Od jutra można nabyć w kancelarii świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, a wigilijne opłatki będą od następnego tygodnia.

W najbliższym czasie przy naszym kościele będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnika. Szczegóły podamy wkrótce.

Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

Z czasopism polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz listopadowy numer Pielgrzyma.

 

Intencje 3 grudnia 2017
Intencje 26 listopada 2017