Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

3 minutes reading time (593 words)

Ogłoszenia 3 grudnia 2017

Ogłoszenia 3 grudnia 2017

I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent – liturgiczny okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo w intencji trzeźwości naszego narodu. Po nabożeństwie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.45.

Po nabożeństwie w kaplicy będzie spotkanie dla wszystkich, którzy przygotowują się do aktu zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi, według wskazań św. Ludwika Grignion de Montfort.

Adwentowe roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W środę o 18.00 roraty dla tych, którzy nie mogą przyjść rano. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Dzieci przychodzą z lampionami, a dorośli przynoszą świece z okapnikami. Lampiony i świece są do nabycia w kancelarii.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary. Wszystkich górników wraz z rodzinami zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00.

W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie lektorów.

W środę wspominamy św. Mikołaja, biskupa.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – piątek 8 grudnia:

Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 18.00 i 19.30.

Przez udział we Mszy św. i w wieczornym Apelu chcemy podziękować Matce Bożej za wszystkie łaski kończącego się w naszej parafii Roku Maryjnego.

Dzień Niepokalanej to również święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Do wspólnej modlitwy z siostrami zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 12.00.

W tej szczególnej godzinie łaski dla świata na wspólnej modlitwie zgromadzi się cały Legion Maryi naszej parafii. Przed Mszą św., o 11.30 poprowadzi również modlitwę różańcową. Wspólnie odmówią także legionową „Tesserę”.

Dzień Niepokalanej to również święto patronalne Ruchu Dzieci Maryi. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przyjmą medalik Niepokalanej. Na Eucharystię, która będzie w ich intencji, a następnie na agapę zapraszamy również ich rodziców i rodzeństwo.

W piątkową uroczystość będzie dodatkowa Msza św. o 19.30 dla wracających późno z pracy czy z uczelni, po której – o godz. 20.15 rozpocznie się Apel Maryjny z udziałem zespołu muzycznego. Prosimy przynieść świece.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to w naszej parafii również dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach nieustającej adoracji w kościołach naszej archidiecezji. Adoracja będzie w kościele, w godzinach: 9.00 – 12.00 oraz 15.00 – 18.00. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej z Niepokalaną za kończący się Rok Maryjny i łaski otrzymane w czasie peregrynacji ikony Matki Bożej wśród rodzin parafii.

8 grudnia to również uroczysty dzień ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Uroczyste odczytanie Aktu i podpisanie go będzie miało miejsce w kaplicy po Mszach św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

**********

Parafialny Zespół Caritas informuje, że przed sklepem Carrefour w Centrum Handlowym Belg, w najbliższy piątek i sobotę w godz. od 9.00 do 19.00 odbędzie się świąteczna zbiórka żywności i środków czystości dla podopiecznych zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich chętnych do okazania pomocy również tą drogą.

W sobotę 9 grudnia w naszym kościele będzie zlot generalny Legionu Maryi. O godz. 9.30 modlitwy legionowe i różaniec, o 10.00 Msza św., a po niej spotkanie w salkach. Zapraszamy członków i sympatyków.

W niedzielę 10 grudnia o godz. 19.30 w kościele Mariackim odbędzie się spotkanie z o. Carmine Cucinelli z Manopello, rektorem bazyliki Świętego Oblicza. Opowie on o historii Chusty z wizerunkiem Oblicza Pana Jezusa, o jej związku z Całunem Turyńskim i o szerzeniu się kultu Świętego Oblicza w świecie. Szczegóły na plakacie.

Od wtorku 12 grudnia, w godzinach 17.00 – 18.00, będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej porady prawnika.

W holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii w godzinach otwarcia możemy zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki wigilijne.

Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Intencje 10 grudnia 2017
Intencje 3 grudnia 2017