Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (243 words)

Ogłoszenia 24 grudnia 2017

Ogłoszenia 24 grudnia 2017

IV Niedziela Adwentu

 

Dzisiaj o północy tradycyjna Pasterka, a o godz. 21.00 Pasterka dla seniorów i najmłodszych parafian.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą w porządku niedzielnym. Nieszpory o 17.00.

II Święto Msze św. w porządku niedzielnym oprócz Mszy o 14.30 i 16.00.

W środę Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcamy wino.

W środę o 18.00 Msza św. w intencji małżonków, narzeczonych oraz o nowe powołania do życia w małżeństwie i rodzinie,

W czwartek Święto Św. Młodzianków. O godz. 16.30 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii oraz małżonków oczekujących potomstwa. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.

W środę i czwartek po Świętach kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W przyszłą niedzielę przypada Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. o 19.00 będzie już z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nabożeństwo dziękczynne za Stary Rok będzie o 17.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego: ks. Szymonowi wraz z zespołem zaangażowanych parafian za całe dzieło tegorocznych Rorat ze św. Józefem, uczynnym Panom i Rodzinom, którzy zadbali o piękny, świąteczny wystrój naszego kościoła oraz Grupie św. Marty dbającej nieustannie o czystość świątyni.

Widowisko z udziałem wielu znanych artystów pt. „Betlejem w spodku” będzie 29 grudnia o 19.00. Bilety do dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.

Z czasopism polecamy świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł, Małego Gościa Niedzielnego oraz grudniowy numer Pielgrzyma.

Intencje 31 grudnia 2017
Intencje 24 grudnia 2017