Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (299 words)

Ogłoszenia 31 grudnia 2017

Ogłoszenia 31 grudnia 2017

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela w oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu, Jezusa, Maryi i Józefa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w kończącym się Starym Roku.

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Z uwagi na święto nakazane, Msze św. będą w porządku niedzielnym. Nabożeństwo o godz. 17.00 będzie w intencji pokoju w świecie. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Od wtorku 2 stycznia wznawiamy odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy znajdziemy w gablotkach oraz w Internecie. Na prośbę naszych nowych parafian, w tym roku po raz pierwszy odwiedzimy mieszkańców ul. Pułaskiego 17, 19 i 27.

W I. czwartek m-ca o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

W I. piątek o 8.00 intencja wynagradzająca Sercu Bożemu za grzechy parafii, a o 16.30 Msza św. w intencji wszystkich dzieci. Wieczorna Msza św. będzie już z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

W I. sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św.  będą w porządku niedzielnym. Kolekta na cele misyjne.

W sobotę będzie doroczne spotkanie opłatkowe Żywego Różańca naszej parafii. O godz. 7.30 modlitwa różańcowa, o 8.00 Eucharystia, po której świąteczne spotkanie w domu parafialnym. Zapraszamy!

Tradycyjny Orszak Trzech Króli wyruszy spod katedry o 13.45, po zakończeniu uroczystej Mszy św. z okazji 20. rocznicy święceń biskupich naszego Metropolity oraz 3. rocznicy święceń biskupów pomocniczych: Marka Szkudły i Adama Wodarczyka. Uczestnicy orszaku przejdą w stronę Placu Miarki i dalej w kierunku Osiedla Paderewskiego. Po drodze będą kolędy i scenki jasełek. Scena finałowa pokłonu Trzech Królów będzie na Placu Żołnierza Polskiego przy ul. Granicznej. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji i bezpłatne autobusy na potrzeby uczestników.

Parafianie, którzy należą do Koła Przyjaciół Seminarium, proszeni są o odebranie życzeń świątecznych w kancelarii parafialnej.

 

Intencje 7 stycznia 2018
Intencje 31 grudnia 2017