Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (223 words)

Ogłoszenia 4 lutego 2018

Ogłoszenia 4 lutego 2018

V Niedziela Zwykła

„Świat naznaczony jest chorobami, wypadkami, tragicznymi splotami wydarzeń. Nawet wiara nie zdoła uchronić nas przed doświadczeniem poważnych kryzysów. Jednak nam, którzyśmy usłyszeli Dobrą Nowinę i przyjęli jej moc, dane jest światło nadziei płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa. To światło jest wszystkim niezbędne do życia, dlatego świadomi rozmiarów ludzkiego bólu i rozpaczy, jako chrześcijanie stawajmy się szafarzami nadziei, która podnosi i leczy złamanych na duchu.”

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

 

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00 i wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu tradycyjnie poświęcamy chleby.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili kolejny Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo o godz. 17.00 będzie w intencji chorych parafian z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i z udzielaniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem /tzw. lourdzkim/.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w dzieło tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii. Bóg zapłać księżom, ministrantom i ich życzliwym rodzicom. Dziękujemy Pani Halinie z naszej wspólnoty parafialnej za rozwieszanie informacji o kolędzie we wszystkich domach naszych osiedli. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy na nowe ławki do naszego kościoła.  W tym roku kolędę przyjęło 2576 rodzin (w 2017 – 2466 rodzin).

Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli przy pracach związanych ze zmianą wystroju naszej świątyni. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

Intencje 11 lutego 2018
Intencje 4 lutego 2018