Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (397 words)

Ogłoszenia 11 lutego 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2018

 

„W czasach Jezusa człowiek trędowaty miał przebywać w odosobnieniu, poza obozem, mieć rozdarte szaty i włosy w nieładzie. Kiedy patrzymy na ukrzyżowanego Pana, który został zabity poza miastem, udręczony i oszpecony, widzimy, że podzielił los tych, którzy skazani byli na izolację. Jezus nie szukał własnej chwały, lecz dobra wszystkich. Odtąd nikt z nas nie musi wegetować poza obozem, odrzucony, wyobcowany. Nasz Pan z wielką delikatnością wkracza we wszelkie nasze osamotnienie.”

W obchodzonym dzisiaj w Kościele Powszechnym Światowym Dniu Chorego chcemy naszą modlitwą objąć wszystkich chorych i cierpiących wśród nas i modlitwą towarzyszyć także tym, którzy niosą im pomoc.  Od dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo w intencji chorych parafian z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i z udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem /tzw. lourdzkim/. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów.

W Środę Popielcową uroczyście rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. Z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.30 dla dzieci oraz o 18.00. Okazja do spowiedzi świętej - pół godziny przed każdą Eucharystią. W Popielec obowiązuje nas post ścisły.

W czwartek całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu ofiarujemy w intencjach: o dobre owoce Wielkiego Postu i w intencjach osób uzależnionych.

Podobnie jak w roku ubiegłym piątki Wielkiego Postu będą miały charakter pokutny. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą duszpasterze naszej parafii po Mszach św. wieczornych. Droga Krzyżowa – nieco krótsza będzie również w piątki po mszach św. o godz. 8.00. Dzieci zapraszamy w kolejne piątki Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o 16.30, a w każdy pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. w ich intencji.

W piątki Wielkiego Postu przy Drodze Krzyżowej pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Przed Mszami o godz. 18.00 będziemy odczytywali ich imiona i nazwiska. Kartki do „zalecek” znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

W tym roku w ramach Wielkiego Postu w naszej parafii będzie Odnowienie Misji świętych. Tę szczególną formę rekolekcji przeżyjemy w dniach 25-28 lutego.

Grupa ratowników medycznych chce pomóc niepełnosprawnemu chłopcu, który mieszka w jednym z ośrodków Caritas. W tym celu zapraszają chętnych do wsparcia chłopca poprzez uczestnictwo w profesjonalnym kursie pierwszej pomocy, który odbędzie się w sobotę 24.02.18, w godzinach 10.00 – 14.00 w salce parafialnej. Bliższe informacje - w gablotce.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta to jałmużna postna.

Intencje 18 lutego 2018
Intencje 11 lutego 2018