Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (387 words)

Ogłoszenia 18 lutego 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018

Nasza wielkopostna pokuta swoje motywy znajduje w wierze i w miłości do Boga. Nie może być pustym gestem ani czynnością niewolniczą, wymuszoną zewnętrznymi okolicznościami, choćby nawet świętymi. Przez chrzest, który nas wybawił z potopu grzechu, staliśmy się przybranymi dziećmi Boga, kierowanymi przez Ducha Bożego, i dlatego autentyczne chrześcijańskie nawrócenie dokonuje się w wolności i radości.

Kolekta dzisiejsza to jałmużna postna.

 

Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.  Serdecznie zapraszamy.

W środę:

19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

19.00 w kaplicy katecheza dla rodziców dzieci I. Komunijnych.

W piątek:

  8.00  Msza św. z udziałem seniorów parafii i Droga Krzyżowa

  9.00  Spotkanie seniorów z przedstawicielem władz naszego miasta z podjęciem

          tematów dotyczących sytuacji ludzi starszych.

16.30  Droga Krzyżowa dla dzieci

18.00  Msza św. z wielkopostnym słowem ks. Marcina

18.45  Pokutna Droga Krzyżowa

Przed Mszą wieczorną czytamy zalecki-wypominki za zmarłych polecanych przy Drogach Krzyżowych. Kartki do zalecek znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w piątek od godz. 18.45 w kościele.

W sobotę:

Odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia w kancelarii.

Ojcowie Oblaci z Koszutki zapraszają wszystkich wiernych na adorację relikwii Krzyża św. z najstarszego w Polsce sanktuarium na Świętym Krzyżu. Adoracja będzie od godz. 15.00. Więcej informacji w gablotce i w internecie: http://koszutka.pl/nawiedzenie-relikwii-drzewa-krzyza-swietego/

Również w sobotę, w  godz. 10.00 – 14.00 w salce parafialnej będzie profesjonalny kurs pierwszej pomocy organizowany przez ratowników medycznych, którzy chcą w ten sposób pomóc niepełno-sprawnemu chłopcu z Ośrodka Caritas. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce i w Pielgrzymie.

Także w sobotę można włączyć się w charytatywną akcję pomocy dzieciom z Aleppo w Syrii pod nazwą „Płyniemy do Aleppo”. Wolontariusze wspólnymi siłami chcą przepłynąć dystans dzielący Polskę od Aleppo. Miejsce akcji w Katowicach – pływalnia AWF. Informacje i kontakt w gablotce.

W najbliższą sobotę kleryk Adrian Urbański, który odbywał w naszej parafii staż duszpasterski, przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę:

Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które w tym roku będą miały charakter szczególny, ponieważ będą zarazem odnowieniem Misji świętych z ubiegłego roku. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Prausner-Bechcicki z Koszutki.

*** 
Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na nowe ławki do naszego kościoła.

Odnowienie Misji Parafialnych
Intencje 18 lutego 2018