Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (288 words)

Ogłoszenia 25 lutego 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

W naszej parafii witamy ojca Piotra Prauznera – Bechcickiego, misjonarza oblata z Katowic Koszutki, który będzie dla nas duchowym przewodnikiem w czasie Odnowienie Misji Świętych.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nowe ławki do naszego kościoła.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.  Serdecznie zapraszamy.

Odnowienie Misji Świętych przeżywać będziemy do środy. Plan znajdziemy w gablotkach, w Tygodniku oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół znajdujących się na terenie naszej parafii odbędą się w naszym kościele od poniedziałku do środy w godzinach przedpołudniowych.

Wtorek:

19.00 Msza św. i adoracja Najśw. Sakramentu animowana przez członków i wolontariuszy Apostolstwa Chorych. Msza św. będzie ofiarowana w intencji chorych oraz w intencjach przysyłanych do Sekretariatu Apostolstwa Chorych.

Środa:

18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Józefa w intencji małżonków naszej parafii – z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz o nowe powołania małżeńskie.

I. czwartek:

18:00 Msza św. w intencji osób Bogu poświęconych, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Apostolatu Margaretka i Duchowej Adopcji Kapłanów.

I. piątek:

  8.00  Msza św. z udziałem seniorów parafii, Droga Krzyżowa i Litania do N. Serca Pana Jezusa

16.30  Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa w intencji dzieci naszej parafii

18.00  Msza św. z wielkopostnym słowem ks. Wojciecha

18.45  Pokutna Droga Krzyżowa

Przed Mszą wieczorną czytamy zalecki-wypominki za zmarłych polecanych przy Drogach Krzyżowych.
Kartki do zalecek znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

I. sobota:

8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z udziałem Żywego Różańca. Po Mszy św. modlitwa różańcowa oraz II medytacja różańcowa.

*** 
Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na Fundusz misyjny Ad Gentes.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Katowickiego przewod...
Intencje 25 lutego 2018