Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (396 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 11 marca 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018

 

Wielki Post nie jest bynajmniej czasem smutku. Jest to przede wszystkim czas powrotu do tego, co pierwsze i najważniejsze w naszym życiu: do miłości Boga. Wszystkie wielkopostne praktyki pokutne o tyle mają sens, o ile służą otwarciu serca na przyjęcie darmowej miłości Boga, objawionej w Jezusie Chrystusie, bez której nie jesteśmy w stanie zrobić niczego dobrego’’.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nowe ławki do naszego kościoła.

 

MODLITWA W NASZYM KOŚCIELE:

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w niedziele od godz. 17.00.

 

Droga Krzyżowa - w piątek: o 8.30, dla dzieci o 16.30, pokutna o godz. 18.45.

 

Wielkopostny Dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w sobotę 17 marca. Początek o godz. 10.30, Msza św. o 12.00.

 

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA:

 

W poniedziałek 19 marca rozpoczniemy w naszej parafii rok św. Józefa. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie bp Adam Wodarczyk. Do tej uroczystości przygotujemy się modlitwą Nowenny ku czci św. Józefa, którą rozpoczniemy dziś po Gorzkich Żalach, a kontynuować będziemy po Mszach św. wieczornych.

 

PIELGRZYMKI:

 

W dniach 21-22 kwietnia odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalisza i Lichenia. Zapisy w kancelarii.

 

***

 

W poniedziałek o godz. 19.00 comiesięczne spotkanie lektorów.

 

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z ks. Szymonem w najbliższą środę o godz.19.00.

 

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników Oświaty oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 22 marca w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza. Początek o godz. 16.00.

 

Nauki przedślubne dla narzeczonych od środy do soboty (14-17 marca) o godz. 19.00. Dzień skupienia w niedzielę 18 marca od godz. 15.30.

 

Katolickie Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Emila Szramka oraz Katolicka Szkoła Podstawowa przy ulicy Kobylińskiego 4 zapraszają na dni otwarte w sobotę 17 marca w godzinach od 10.00 do 13.00, zaś Szkoła Podstawowa nr 4 w dniach 21 i 26 marca o godz. 17.00.

 

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w kancelarii dostępne są świece - paschaliki. Zebrana kwota przeznaczona zostanie na pomoc dzieciom z Aleppo.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

 

 

Do nabycia pisma katolickie, szczególnie polecamy nowy numer parafialnego „Pielgrzyma”, w którym m.in. wielkopostna refleksja o krzyżu oraz rozmowa z ks. Mateuszem.

 

Intencje 11 marca 2018
Konkurs papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Pielgr...