Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (222 words)

Ogłoszenia parafialne 1 kwietnia 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

  

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 

I. czwartek:

 

18:00 Msza św. w intencji osób Bogu poświęconych, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Apostolatu Margaretka i Duchowej Adopcji Kapłanów.

 

I. piątek:

 

  8.00  Msza św. z udziałem seniorów parafii i Litania do N. Serca Pana Jezusa

 

16.30  Msza św. z udziałem dzieci naszej parafii

 

I. sobota:

 

8.00 Msza św. z udziałem Żywego Różańca, modlitwa różańcowa oraz III medytacja pierwszosobotnia ofiarowana w ramach 5-ciu pierwszych sobót miesiąca przez naszą parafię.

  

W sobotę 14 kwietnia odbędzie się dzień otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchowym. Szczegóły na plakacie.

  

Podziękowania:

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowywali Triduum Paschalne w naszym kościele. Dziękujemy kapłanom za ofiarną posługę, zwłaszcza w konfesjonale. Ks. Marcinowi wraz z wolontariuszami za dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu oraz świąteczny wystrój kościoła; Bóg zapłać szafarzom i lektorom, służbie liturgicznej i służbie poza prezbiterium, osobom dbającym o czystość naszej świątyni, czuwającej nad wszystkim Siostrze Zakrystiance, służbom technicznym oraz wszystkim życzliwym i ofiarnym parafianom. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu całej wspólnoty!

 

***

 

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji.

  

 

 

 

 

 

 

 

   

Intencje 8 kwietnia 2018
Intencje 1 kwietnia 2018