Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (152 words)

Ogłoszenia 8 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

8 kwietnia 2018, Niedziela Miłosierdzia Bożego

Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zamyka dzisiejsza II. Niedziela Wielkanocna, która od kilku lat obchodzona jest w Kościele jako Święto Bożego Miłosierdzia.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji, a przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka na akcję „Śląskie – dzieciom z Aleppo”.

 

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką, po nim adoracja Najświętszego Sakramentu /do godz. 18.45/.

W poniedziałek będziemy obchodzić przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Po Mszach św. będzie można włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W środę o 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

***

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nowe ławki do naszego kościoła.

 

Intencje 15 kwietnia 2018
Intencje 8 kwietnia 2018