Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (222 words)

Ogłoszenia 15 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

15 kwietnia 2018, III Niedziela Wielkanocna

„Zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Ono dokonuje się już teraz, przez dar nowego życia, dzięki któremu grzech już nie panuje nad nami. A jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca. Niestety wielu chrześcijan nie potrafi przyjąć łask wysłużonych przez Pana. Żyją przygnieceni ciągłym poczuciem grzechu i winy wobec Boga, pozbawieni prawdziwej wolności dzieci Bożych, radości z odkupienia. A przecież Chrystus zmartwychwstał, aby to stało się udziałem nas wszystkich.”

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 17.00 będzie Nabożeństwo Drogi Światła nawiązujące do biblijnych obrazów spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.

Po nabożeństwie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się parafialna pielgrzymka do sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu i Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Wyjazd od kościoła o godz. 6.00; powrót w niedzielę wieczorem.

W przyszłą niedzielę wyjątkowo nie będzie  w naszym kościele Mszy św. o 14.30. Ubodzy i bezdomni zaproszeni są w tym czasie do katedry.

***

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby parafii.

Polecamy pisma katolickie, a szczególnie nowy numer „Pielgrzyma”, w nim teksty nawiązujące do przeżywanego w parafii Roku św. Józefa oraz relacja w koncertu z udziałem ks. Bartosza.

Ogłoszenia 22 kwietnia 2018
Intencje 15 kwietnia 2018