Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (254 words)

Ogłoszenia 22 kwietnia 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

22 kwietnia 2018, IV Niedziela Wielkanocna

 

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.”

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

  

Dzisiaj o 17.00 – z racji Niedzieli Dobrego Pasterza - nabożeństwo w intencji powołanych oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 

W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, jednego z głównych patronów Polski.

 

We wtorek o 19.00 comiesięczna Msza św. członków oraz wolontariuszy Apostolstwa Chorych.

 

W środę – z uwagi na święto Św. Marka Ewangelisty, po Mszy św. o godz. 8.00 przy krzyżu misyjnym pomodlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w ludzkiej pracy.

 

W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. z modlitwą do św. Józefa w intencji małżonków, narzeczonych i o nowe powołania małżeńskie.

 

W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia w kancelarii.

 

Świetlica środowiskowa Św. Brata Alberta przyjmie dzieci na bezpłatne zajęcia świetlicowe. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

***

 

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

Polecamy pisma katolickie, w tym kwietniowy numer naszego parafialnego „Pielgrzyma”.

 

Intencje 22 kwietnia 2018
Ogłoszenia 15 kwietnia 2018