Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (253 words)

Ogłoszenia 29 kwietnia 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

29 kwietnia 2018, V Niedziela Wielkanocna

 

 

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

  

Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Zapraszamy na nabożeństwo na godz. 17.00 i adorację Najświętszego Sakramentu.

 

We wtorek przypada Święto świętego Józefa Rzemieślnika. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Litanię do św. Józefa w intencji parafii odmówimy po Mszy św. o godz. 8.00.

 

Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu o 17.30, w niedziele o 17.00.

 

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Msza św. o 12.00 będzie w intencji Ojczyzny, a wieczorna w intencji powołań z racji pierwszego czwartku miesiąca.

 

W pierwszy piątek miesiąca czcimy Boże Serce. Litanię odmówimy po Mszy św. o godz. 8.00, Msza św. w intencji dzieci naszej parafii o 16.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą.

 

W piątek przypada również wspomnienie św. Floriana, jednego z patronów archidiecezji.

 

W najbliższą sobotę po raz czwarty jako wspólnota parafii pragniemy spełnić życzenie Matki Bożej z objawień fatimskich odnośnie pierwszych sobót miesiąca. Po Mszy św. - z udziałem wspólnoty Żywego Różańca, o godz. 8.00 - odmówimy modlitwę różańcową, dodając 15-minutową medytację.

 

***

 

Kierownictwo domu prowadzonego przez Caritas dla dzieci oraz dla osób dorosłych informuje o wolnych miejscach w obu placówkach. Zainteresowanych odsyłamy do informacji umieszczonych w gablotce.

 

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

  

Intencje 06.05.2018
Intencje 29 kwietnia 2018