Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (343 words)

Ogłoszenia 03.06.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

3 czerwca 2018, IX Niedziela Zwykła

  

Jak Chrystus jest człowiekiem z Abrahama, tak jest także w ten sam sposób Bogiem przed owym Abrahamem. I w jaki sposób jako człowiek jest Synem Dawida, w ten sam sposób został ogłoszony jako Bóg Panem Dawida. W jaki sposób jako człowiek został poddany Prawu, tak też jako Bóg został ogłoszony Panem szabatu.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

  

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wspólnotom i osobom, które przygotowały Uroczystość Bożego Ciała.

 

Zapraszamy na procesje eucharystyczne dzisiaj o 17.00, w tygodniu po Mszy św. wieczornej, do piątku.

 

W poniedziałek o 19.00 przedwakacyjne spotkanie lektorów.

 

W czwartek /I czwartek m-ca/ o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz w szczególnej intencji ks. kanonika Bernarda Jośki z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz osoby modlące się za kapłanów.

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Po Mszach o 8.00 i 12.00 Litania do Bożego Serca, a wieczorem Litania z procesją na zakończenie oktawy.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca. Tegoroczny Marsz odbędzie się, podobnie jak w 150. Miastach Polski, pod hasłem „Polska Rodziną Silna”. Program: 10.30 Msza św. w katedrze w intencji rodzin archidiecezji, 11.45 marsz od katedry do Parku Kościuszki; w parku Piknik Rodzinny do 15.30. Szczegóły na plakacie.

 

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jarosława Rodzika, pallotyna, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”, który wygłosi do nas Słowo Boże.

 

W przyszłą niedzielę również jeszcze raz będziemy mogli poprzeć utworzenie rady naszej dzielnicy. Potrzebny będzie numer pesel.

 

Zapraszamy seniorów naszej parafii na kolejną pielgrzymkę. Tym razem pojedziemy do Wadowic w poniedziałek 11 czerwca. Zapisy w kancelarii.

 

Tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się dniach 7-8 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w książkę ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę”.

   

Intencje 03.06.2018
Intencje 27.05.2018