Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (176 words)

Ogłoszenia 10.06.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

10 czerwca 2018, X Niedziela Zwykła

 

Otwarci na prawdę Bożego Słowa i dar Najświętszej Eucharystii przychodzimy do kościoła w kolejną, X. Niedzielę Zwykłą pragnąc wypełniać wolę Bożą i być bliskim Panu Jezusowi, jak jego Matka, siostry i bracia.

W naszej parafii witamy dzisiaj ks. Jarosława Rodzika, pallotyna, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”, który wygłosi do nas Słowo Boże.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

W ramach nabożeństw czerwcowych dzisiaj o 17.00, w tygodniu po Mszach wieczornych a w sobotę po Mszy o godz. 8.00 odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

W środę nabożeństwo fatimskie. Po Mszy wieczornej różaniec i procesja światła.

W piątek o godz. 18.00 w kościele katedralnym młodzież klas III. gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich modlitwie parafian.

Pielgrzymka seniorów naszej parafii do sanktuarium św. Józefa w Wadowicach wyrusza jutro o 7.30. Powrót ok. 15.00. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w zakrystii.

W kancelarii trwają zapisy na przygotowanie dzieci przedszkolnych do Wczesnej Komunii św. w roku 2019.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe kościoła.

  

Ogłoszenia 17.06.2018
Intencje 10.06.2018