Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (114 words)

Ogłoszenia 08.07.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

8 lipca 2018 – XIV Niedziela Zwykła

   

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Siostry Karmelitanki z Mielca przysłały nam podziękowanie za okazaną im pomoc materialną w wysokości 4427. Z kolei Siostry karmelitanki z Katowic zapraszają na modlitwę Nowenny przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel codziennie o godz. 18.00.

 

W piątek nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Św. różaniec, procesja światła i Apel Jasnogórski. Prosimy przynieść świece. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy się także modlili w intencji ks. kanonika Bernarda Jośki z okazji urodzin.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

  

Intencje 08.07.2018
Intencje 17.06.2018