Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (220 words)

Ogłoszenia parafialne 22.07.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XVI Niedziela Zwykła - 22 lipca 2018

 

Jezus Dobry Pasterz, który współczuje i lituje się nad tłumami. To jeden z najpiękniejszych biblijnych obrazów Boga. Nasz Pan chce każdemu z nas dodać otuchy i poczucia bezpieczeństwa. Przychodzi do każdego z nas osobiście, lecz nie w oderwaniu od wspólnoty, dlatego nikt nie może zatrzymać Jezusa tylko dla siebie. Łącząc się z Nim w Komunii, wyrażamy naszą jedność ze wszystkimi, których obejmuje Jego miłość. Przyjmujemy współodpowiedzialność za innych i zobowiązujemy się do przezwyciężania zła i obojętności choćby miało nas to kosztować.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

  

Dzisiaj po każdej Mszy św. Błogosławimy pojazdy mechaniczne wzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego liturgiczne wspomnienie przypada w tym tygodniu. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na dzieło misyjne „Św. Krzysztof dla misji”.

 

W środę wieczorna Msza św. będzie według formularza o św. Józefie w intencji małżonków, narzeczonych oraz o nowe powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy!

 

W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi jeden z ojców Oblatów z Koszutki oraz podobnie jak latach ubiegłych, zachęci nas do wsparcia oblackich dzieł misyjnych przez nabycie kalendarza misyjnego.

 

Doroczna pielgrzymka na Górę św. Anny będzie w dniach 7-8 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

  

Intencje Mszy świętych 29.07.2018
Intencje mszalne 22.07.2018