Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (280 words)

Ogłoszenia parafialne 29.07.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

29 lipca 2018 – XVII Niedziela Zwykła

 

Nie wystarczą nasze własne możliwości, aby zaspokoić pragnienia potrzebujących, tych, których spotkamy na drogach naszej codzienności. Ale Pan sam chce nam dać środki i siły. Jeśli przeżywamy Eucharystię jako doświadczenie wielkiej, nieskończonej miłości Syna Bożego, który samego siebie wydaje za nas, to Jego polecenie: "Czyńcie to na moją pamiątkę", nie pozostaje w nas bez odpowiedzi. Bóg, który naprawę w nas zamieszkuje, czyni nas swoimi naśladowcami i prowadzi nas do braci.”

  

W naszej parafii gościmy dzisiaj o. Sebastiana, Misjonarza Oblata z Koszutki. Witamy serdecznie i prosimy o Słowo Boże.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć dzieła misyjne przez nabycie kalendarza misyjnego.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

We środę rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym czasie słyszymy słowo zachęty do życia trzeźwości i do modlitwy za uzależnionych.

 

W środę na Mszę wieczorną i nowennę zapraszamy członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

 

W I. czwartek wieczorem modlitwa o powołania i adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi. W tym dniu możemy również uzyskać odpust Porcjunkuli nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe warunki odpustu.

 

W I. piątek zapraszamy do modlitwy wynagradzającej i przyjęcia sakramentów św.

 

W I. sobotę rano comiesięczna, wspólna modlitwa Żywego Różańca w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Władze Miasta informują, że w przyszłą niedzielę w Katowicach będzie wyścig kolarski Tour de Pologn. Centrum miasta będzie zamknięte dla ruchu – prosimy o tym pamiętać. Więcej informacji znajdziemy w gablotce i w informatorach miejskich.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Od dzisiaj dostępny jest nowy numer naszego miesięcznika "Pielgrzym".

 

Intencje mszalne 5.08.2018
Intencje Mszy świętych 29.07.2018