Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (221 words)

Ogłoszenia parafialne 5.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

5 sierpnia 2018 – XVIII Niedziela Zwykła

„Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. (...) Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”. Ten Chleb, jak dawna manna, jest chlebem życia, ale też zarazem chlebem próby. Czy mamy odwagę uwierzyć, że ten prosty opłatek ukrywa boską obecność samego Chrystusa? To jest pokarm, którego moc przekracza wszystko inne. Chleb, który daje życie i w którym ukryte jest bezkresne tchnienie Boga. To wiara pozwala nam przyjąć moc tego chleba. Czy mamy odwagę porzucić dawnego człowieka, aby szukać naszego Mistrza tam, gdzie On naprawdę przebywa?

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę modlitwy przed Uroczystością Wniebowzięcia Matki Bożej – naszej Patronki.

Uczestnicy pielgrzymki na Górę św. Anny wyruszają autokarem od kościoła we wtorek o 8.00. 

W sobotę odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia w kancelarii.

Zapraszamy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich w niedzielę 19 sierpnia. Zapisy na autokar w kancelarii. Koszt przejazdu 10 zł.

Przy wyjściu z kościoła znajdziemy folderki o słudze Bożej Siostrze Marii Dulcissimie Hoffman, której proces beatyfikacyjny jest w toku. Polecamy również Gościa Niedzielnego i sierpniowy numer Pielgrzyma.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

Intencje mszalne 12.08.2018
Intencje mszalne 5.08.2018