Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (316 words)

Ogłoszenia parafialne 12.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

12 sierpnia 2018 – XIX Niedziela Zwykła

 

Przed nami trzy szczególne dni związane z Matką Bożą, naszą Patronką.

Jutro będzie nabożeństwo fatimskie: o 18.00 Msza św. ze słowem orędzia, następnie modlitwa różańcowa i procesja światła z Apelem Jasnogórskim.

We wtorek Wigilia Uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Biskup nominat Grzegorz Olszowski. Mszę św. ofiarujemy w intencji żyjących i zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Jedna z intencji mszalnych będzie za Siostrę Krzysztofę Bielecką,  z podziękowaniem za 3 lata jej posługi w zakrystii naszego kościoła.

Po Mszy św. udamy się w procesji do figury Matki Bożej przy naszym kościele ze śpiewem pieśni i  modlitwą Litanii Loretańskiej.

Po procesji w kościele będzie nabożeństwo Zaśnięcia Matki Bożej. Odmówimy chwalebną część różańca i trwając na modlitwie i czuwaniu będziemy dziękować za ziemskie życie naszej Patronki. O godz. 21.00 „pożegnamy” Maryję modląc się z zapalonymi świecami.

W środę Uroczystość Odpustowa. Msze św. będą w porządku niedzielnym wakacyjnym. Słowo Boże będzie głosił ks. dr Andrzej Niedzielski ze Lwowa, który również poprosi nas po Mszach św. o wsparcie budowy kościoła w Parafii Lwów – Sichów.

Procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy św. o 9.30.

Po każdej Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy przyniesione do kościoła zioła i kwiaty.

Uroczyste Nieszpory Maryjne będą o godz. 16.00. Uczestników Nieszporów zapraszamy po nabożeństwie na odpustową kawę do salek parafialnych.

Spowiedź św. przed Odpustem będzie w poniedziałek od 17.00 do 19.00 i we wtorek od 17.00 do 18.00.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:

W piątek będziemy obchodzili uroczystość św. Jacka, patrona naszej archidiecezji. W tym dniu przypada  też III piątek miesiąca. Po Mszach Św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę diecezjalna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Autokar wyjeżdża o 6.15, powrót po Nieszporach o 16:30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do najbliższej środy. Koszt przejazdu 10 zł.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na nowe ławki do naszego kościoła.

Ogłoszenia parafialne 19.08.2018
Intencje mszalne 12.08.2018