Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (309 words)

Ogłoszenia parafialne 02.09.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

2 września 2018 – XX Niedziela Zwykła

 

Na czym polega prawdziwa religijność? Czy wystarczy przychodzić do kościoła, przyjmować sakramenty, znać podstawowe prawdy wiary? Św. Jakub daje nam dziś dwa kryteria: miłosierdzie wobec potrzebujących i nieuleganie wpływom środowiska. Kto z nas jednak potrafi tak żyć, opierając się tylko na własnych siłach? Widząc swoją ludzką słabość, szczerze módlmy się do Boga, aby On sam umacniał w nas to, co dobre, i troskliwie strzegł tego, co umocnił.

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jutro o godz. 8.00 Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli wszystkich szkół działających na terenie naszej parafii. Zapraszamy!

 

W środę przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. Mszy św. o godz. 15.00 w intencji Sióstr Misjonarek Miłości i ich podopiecznych będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor. Zapraszamy!

 

W pierwszy czwartek wieczorem modlimy się w intencji powołanych do kapłaństwa i zakonu.

 

W czwartek też wznawiamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zapraszamy osoby chętne do Wspólnoty Adoracji, z deklaracją modlitwy na kolejne godziny dnia.

 

W pierwszy piątek o 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy według formularza o Najśw. Sercu Pana Jezusa, z Litanią. Po Mszy św. spotkanie seniorów parafii. Zapraszamy!

 

W piątek o 16.00 spowiedź św. dla dzieci. O godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Zapraszamy również pierwszoklasistów z tornistrami. Udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy też dzieci przedszkolne wraz z rodzicami.

 

W sobotę przypada Święto Narodzenia NMP. Przed Mszą św. o godz. 12.00 będzie modlitwa różańcowa, a jedną z intencji ofiarujemy za Żywy Różaniec w ramach nowenny przed 200-leciem istnienia oraz o beatyfikację założycielki.

 

Legion Maryi zaprasza na XXIV pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 8 września. Wyjazd o 6.30, zapisy w kancelarii najpóźniej do środy.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

  

Intencje Mszy świętych 09.09.2018
Intencje mszalne 02.09.2018