Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (274 words)

Ogłoszenia parafialne 16.09.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

16 września 2018 – XXIV Niedziela Zwykła

 

Jakże trudno jest przyjąć Chrystusowe wezwanie do codziennego niesienia krzyża. Boimy się, że to ponad nasze siły, nie potrafimy zaufać i uwierzyć, że Pan nie pozostawia nas samym sobie. A przecież On nigdy nie prosi nas o coś, czego nie jesteśmy w stanie zrobić. Zaufajmy Bogu, naszemu Stwórcy, który naprawdę pragnie naszego dobra i szczęścia. On zna nas najlepiej i wie, do czego jesteśmy zdolni. Nigdy nie zostawia nas samych, lecz przez krzyż prowadzi nas do pełni życia.”

 

 

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00, a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

We wtorek przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

 

W środę o 19.00 w kościele pierwsze spotkanie dla rodziców, którzy pragną przygotować dziecko do I. Komunii Św.

 

W III. piątek miesiąca Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy po Mszach Św. o 8.00 i 18.00.

 

W sobotę odbędzie się Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych w katowickiej katedrze. Ks. Arcybiskup zaprasza wszystkich młodych na godz. 10.30.

 

Intencje mszalne na rok 2019 prosimy zamawiać od środy. Przez 3 tygodnie będą przyjmowane tylko intencje uroczyste: jubileuszowe i urodzinowe.

 

Osoby z klasy 8 i 3 gimnazjum, które chcą w tym roku szkolnym przystąpić do bierzmowania, a chodzą do szkoły poza terenem naszej parafii, prosimy o zapisywanie się do końca września w kancelarii parafialnej.

 

W gablotce możemy znaleźć informacje na temat niedrogich badań medycznych.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci oraz wrześniowy numeru Pielgrzyma.

  

Intencje Mszy świętych 16.09.2018
Komunikat o śmierci i pogrzebie śp. abp. Szczepana...